Informacje9 sierpnia 2012, 00:00,

Wakacje na sportowo - Lato w mieście 2012

Dobiegła końca akcja Lato w mieście organizowana przez GOSiR Piaseczno. Tegoroczna akcja został wzbogacona o nowe atrakcje. Dzieci ze szkół podstawowych Gminy Piaseczno każdego dnia prócz zajęć na pływalni poznawały przepisy i podstawy dyscyplin sportowych, które można uprawiać w piaseczyńskich klubach. Zajęcia odbywające się w godz. 9 -15 miały charakter sportowo-rekreacyjnym. GOSiR swym przedsięwzięciem dał możliwość zapoznania się z dyscyplinami jakie oferuje Gmina Piaseczno. Młodzież do dyspozycji miała wszystkie obiekty sportowe GOSiR Piaseczno tj. pływalnia, hala, ścianka wspinaczkowa oraz boisko Orlik.

WAKACJE NA SPORTOWO  - LATO W MIEŚCIE 2012

Na pływalni dzieci prócz zabaw na małym basenie oraz zjeżdżalni mogły korzystać z nauki pływania prowadzoną przez instruktorów GOSiR Piaseczno.

W poniedziałki młodzież poznawała zasady gry w tenisa stołowego oraz karate kyokushin. Zajęcia z tenisa stołowego prowadzone były przez Leszka Nowackiego oraz Michała Sawickiego trenerów UKS RETURN Piaseczno, których zawodnicy klubowi w zeszłym miesiącu wywalczyli drużynowe Mistrzostwo Polski. Karate kyokushin demonstrował Krzysztof Markowski z UKS BUSHI Piaseczno.

WAKACJE NA SPORTOWO  - LATO W MIEŚCIE 2012

We wtorki prezentowana była sekcja kickboxing KS X-FIGHT Piaseczno. Treningi prowadzili Marcin Pałuba trener i założyciel utytułowanej sekcji kickboxingu, Mariusz Niziołek brązowy medalista Olimpiady w Pekinie, Mistrz Świata w kickboxingu oraz Robert Matyja Mistrz Europy i wielokrotny Mistrz Polski.

We środy na ściance wspinaczkowej zajęcia prowadził p. Daniel Ciostek, kwalifikowany instruktor, z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie wspinaczki wysokogórskiej. W czwartki grupa wyjeżdżała do agroturystycznej stajni w żabieńcu gdzie pod nadzorem państwa Joanny i Piotra Zielińskich założycieli „Polskiego Stowarzyszenie Horseball” zgłębiała tajniki gry w koszykówkę na koniach - horseball. Dzieci uczyły się także jak dbać i pielęgnować konie.

WAKACJE NA SPORTOWO  - LATO W MIEŚCIE 2012

Piątki poświęcone były piłce nożnej oraz judo. Trening piłki nożnej prowadził II trener żeńskiej drużyny piłki nożnej £ukasz Kasztankiewicz wraz z zawodniczkami KS „GOSiRKi Piaseczno” Pauliną Należytą, Anną Grudzińską, Magdaleną Dudek, Natalią Maciąg oraz Martą Stodulską. Natomiast judo zaprezentowane zostało przez Roberta Janiszewskiego z UKS SHOGUN Piaseczno, syna utytułowanego trenera judo p. Ryszarda Janiszewskiego, którego zawodnicy brali udział mi. w 1996r Olimpiadzie w Atenach

Na zakończenie akcji uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a trzy najlepsze osoby w danej dyscyplinie wyróżniono medalami. Zapraszamy za rok.
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - GOSiR Piaseczno

Informacje6 sierpnia 2012, 00:00,

Obejrzyj bajkę Madagascar 3 z GOK Tarczyn

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza dzieci na wyjazd do kina na film: Madagascar 3. Wyjazd odbędzie się w najbliższy czwartek 9 sierpnia 2012 roku o godz. 10:00. Zapisy przyjmowane są w GOK, przy ul. ks. Cz. Oszkiela 3, tel. 22 72-77-196. Cena 19 zł. Ilość miejsc ograniczona.

OBEJRZYJ BAJKę MADAGASCAR 3 Z GOK TARCZYN

Madagaskar 3 to film animowany, trzecia część serii Madagaskar, wyprodukowana przez DreamWorks Animation w technologii trójwymiarowej i wyreżyserowana przez Erica Darnella. Jest to kontynuacja filmu Madagaskar 2 (Madagascar: Escape 2 Africa) i Pingwinów z Madagaskaru (The Penguins of Madagascar). Uwielbiane przez cale rodziny zwierzaki powróciły z nowymi przygodami. Madagaskar 2 bił w 2009 roku w Polsce rekordy popularności (ponad 700 tys sprzedanych biletów w ciągu pierwszych 4 dni, a łącznie 2 240 000 widzów). W trzeciej części lew Alex i jego przyjaciele wciąż próbują wrócić do Nowego Jorku. Tym razem sprawy komplikują się, gdyż do przebycia jest cała Europa. Jak niezauważenie pokonać cały kontynent? Oczywiście w przebraniu trupy cyrkowej!

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn