Informacje26 czerwca 2015, 09:54,

Wakacje czas zacząć - wakacje w mieście, kulturalne lato i półkolonie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zakończył się rok szkolny, a tym samym rozpoczęły wakacje dla kilku tysięcy uczniów i nauczycieli z terenu gminy Piaseczno. – Z tej okazji chciałabym wszystkim uczniom życzyć wspaniałych przygód, ciekawych podróży i bezpiecznej zabawy, a nauczycielom odpoczynku, nabrania nowych sił i pomysłów do zrealizowania w przyszłym roku – mówi Hanna Kułakowska-Michalak, II zastępca burmistrza.

Wakacje czas zacząć - wakacje w mieście, kulturalne lato i półkolonie

Podczas wakacji odpoczywamy, jednak mogą się też zdarzyć różne sytuacje niebezpieczne. Przypomnijmy więc podstawowe numery alarmowe, które warto mieć zapisane w swoim telefonie komórkowym. centrum powiadamiania ratunkowego - 112, policja - 997, straż pożarna - 998, pogotowie ratunkowe - 999.

Dobrym pomysłem jest również stworzenie w telefonie kontaktu ICE. Skrót ICE to ogólnoświatowy symbol ratujący życie. Powinno się pod nim zapisać numer telefonu osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku. Tak zapisany kontakt pozwala ratownikom na zadzwonienie pod wskazany numer i uzyskanie ważnych informacji o poszkodowanej osobie, takich jak grupa krwi, przyjmowane leki itp. Jeśli masz kilka osób, które mogą udzielić informacji na twój temat, ich numery zapisz jako nazwy kontaktów ICE1, ICE2 itd.

Lato w Mieście
Gmina Piaseczno przygotowała na wakacje szereg atrakcji, warsztatów i kolonii dla dzieci i młodzieży z terenu.

Sportowe Lato w Piasecznie 2015
Akcja, której organizatorem jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie, skierowana jest do dzieci urodzonych w latach: 2004–2008 i będzie realizowana w obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–16.00. – Sportowe Lato cieszy się od kilku lat bardzo dużym zainteresowaniem. Zapisy w tym roku rozpoczęliśmy już od początku czerwca i w chwili obecnej jest dosłownie jeszcze kilka wolnych miejsc w trzecim i piątym tygodniu – mówi koordynator akcji z ramienia GOSiR-u Tomasz Stuczyński. W tym roku zajęcia tematyczne będą prowadzone przez współpracujące z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji kluby sportowe. Wykaz zajęć tematycznych przedstawia się następująco:
• karate kyokushin – prowadzący: Uczniowski Klub Sportowy BUSHI;
• taniec sportowy – prowadzący: Klub Sportowy Grawitacja;
• boks z elementami kick-boxingu – prowadzący: Klub Sportowy X-FIGHT Piaseczno;
• koszykówka – prowadzący: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Piaseczno;
• piłka nożna – prowadzący: Klub Sportowy GOSiRKi Piaseczno;
• kickboxing – prowadzący: Stowarzyszenie Sportowe Wiśniewski Kickboxing.
Zajęcia będą się odbywały w wyznaczonych terminach (Na III i V tydzień zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca): 29 czerwca – 3 lipca (I tydzień), 6–10 lipca (II tydzień), 13–17 lipca (III tydzień), 20–24 lipca (IV tydzień), 27–31 lipca (V tydzień). Warto wspomnieć, iż w ramach akcji dla uczestników zaplanowano nie tylko zajęcia sportowe i tematyczne, ale także wyżywienie i opiekę. Zapisu można dokonać telefonicznie pod numerem: 22 716 66 00 (wewn. 39) lub osobiście na terenie hali GOSiR Piaseczno. Więcej informacji na stronie: www.gosir-piaseczno.pl

Wakacje czas zacząć - wakacje w mieście, kulturalne lato i półkolonie

Tańszy basen i bezpłatna nauka pływania
W wakacje na pływalni GOSiR w godzinach 8:00 - 16:00 od poniedziałku do piątku obowiązują wakacyjne opłaty (4 zł/1 godz) dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych (należy okazać legitymację). Prowadzona jest też darmowa nauka pływania dla dzieci i młodzieży wg. grafiku.

Kulturalne Lato
W ramach Lata w Mieście także Centrum Kultury w Piasecznie przygotowało pakiet różnorodnych zajęć pod hasłem Kulturalne Lato. Zaplanowano siedem rodzajów warsztatów: szachy, planszówki, rysunek i malarstwo, malowanie na szkle, „aktywni 50+”, warsztaty filmowe, indywidualne konsultacje muzyczne. Zapisy na warsztaty ruszyły 22 czerwca drogą elektroniczną na stronie www.kulturalnezajecia.pl/zapisy. Wyjątkiem są zapisy na indywidualne konsultacje muzyczne, które odbywają się osobiście bądź telefonicznie w recepcji Przystanku Kultura. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: www.kulturalni.pl.

Wakacyjne wyjazdy i półkolonie w szkołach
Gmina Piaseczno w okresie wakacyjnym organizuje letni wypoczynek z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. W tym roku z oferty skorzysta 225 osób. W okresie od 13 lipca do 7 sierpnia dzieci wypoczywać będą w Mrzeżynie, do Białego Dunajca wyjadą na dwa pierwsze tygodnie sierpnia, a nad zalewem w Sielpi młodzież będzie gościć od 31 lipca do 13 sierpnia.

Również w placówkach oświatowych na terenie gminy dzieci na początek wakacji mają zapewnioną opiekę w ramach Lata w Mieście 2015. Od 29 czerwca do 17 lipca, w godzinach od 9.00 do 14.00, pod okiem wychowawców 1017 uczniów w 8 szkołach podstawowych będzie korzystało z zabaw, zajęć ruchowych, gier i konkursów. Gmina zapewni im również napoje, owoce, suchy prowiant lub obiad. W drugiej połowie sierpnia, w świetlicach w Głoskowie i Żabieńcu gmina organizuje zajęcia dla 75 dzieci i również zapewnia posiłek, napoje i owoce.

Dyżury wakacyjne przedszkoli
1–10 lipca – Przedszkole Nr 5, ul. Szkolna 18;
13–24 lipca – Przedszkole Nr 1, ul Kauna 4;
27 lipca – 8 sierpnia – Przedszkole Nr 4, ul. Fabryczna 13;
10–21 sierpnia – Przedszkole Nr 7, ul. Młodych Wilcząt 7.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=25&t=11181
Informacje28 czerwca 2015, 10:00,

Cieciszew - akcja Chodź na rower wkręć się w wycieczki rowerowe


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W niedzielę 28 czerwca 2015 r. odbędzie się trzecia z wycieczek rowerowych organizowanych w ramach akcji Chodź na rower -> Cieciszew. W III edycji akcji rowerzystów czeka 5 ciekawych, zróżnicowanych tematycznie i dystansowo tras. Organizatorzy zadbali również o dodatkowe atrakcje dla uczestników m.in.: losowanie nagród sportowych oraz, dla chętnych rowerzystów, ubezpieczenie na czas trwania wycieczki, sponsorowane przez Aviva Sp. z o.o. Śladem poprzednich edycji, w trakcie wycieczki odbędzie się godzinna przerwa na ognisko integracyjne.

Cieciszew - akcja Chodź na rower wkręć się w wycieczki rowerowe

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą: sprawnego roweru, dętki na zmianę lub łatek, kasku, dobrego humoru, przyjaciół, rodziny, oraz coś dobrego na ognisko. Osoby chętne do ubezpieczenia proszone są o przygotowanie danych personalnych (pesel, adres zamieszkania).Tempo wycieczek rekreacyjne, każdy niezależnie od posiadanego roweru, czy też kondycji fizycznej może wziąć udział w akcji. Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie akcji: http://chodz-na-rower.blogspot.com

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=8562&start=30

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie