Informacje31 marca 2007, 00:00,

W Tarczynie wybudowali budynek komunalny


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Władze samorządowe Tarczyna podejmują szereg działań sprzyjających poprawie warunków życia mieszkańców naszej gminy. Jedną z kluczowych inwestycji, które realizowano w ubiegłym roku, obok modernizacji głównych ulic i ciągów pieszych w Tarczynie, a także działań związanych z rewitalizacją Rynku, była budowa budynku komunalnego.

Dzięki realizacji tej inwestycji powstał ładny budynek o dogodnej lokalizacji, niedaleko tarczyńskiego Rynku. Zamieszkają w nim rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Przyszli lokatorzy wprowadzą się do gotowych mieszkań, bez konieczności wykonywania dodatkowych prac budowlanych.

W budynku znajdują się 24 lokale mieszkalne, jedno i dwupokojowe o powierzchni użytkowej 32 m2 i 46 m 2. Każdy z lokali został wyposażony w pomieszczenie gospodarcze, łazienkę z kabiną prysznicową oraz kuchnię ze zlewozmywakiem i kuchenką elektryczno-gazową. Mieszkania posiadają posadzki wykonane z terakoty oraz paneli podłogowych, a także indywidualne ogrzewanie gazowe.

Po wnikliwej analizie wniosków i ocenie warunków lokalowych poszczególnych rodzin Komisja Mieszkaniowa dokonała wstępnego przydziału mieszkań. Nowy budynek komunalny docelowo nie rozwiązuje problemu związanego z budownictwem mieszkalnym przeznaczonym dla rodzin w trudnej sytuacji życiowej, ale jest na pewno wynikiem troski, jaką przejawiają władze samorządowe w celu poprawy warunków bytowych rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji mieszkaniowej.

Proces przydziału oraz zamiany mieszkań komunalnych umożliwi przystąpienie do realizacji kolejnego etapu związanego z rewitalizacją tarczyńskiego rynku, który początkowo obejmował będzie wyburzenie kamienic znajdujących się w złym stanie technicznym, a następnie budowę nowych. Planowane działania zmierzają do szybszego wzrostu gospodarczego, wzrostu zatrudnienia i poprawy estetyki eksponowanej części miasta.

źródło artykułu: gazeta Kurier Południowy (numer 12, 30 marca - 5 kwietnia 2007)
autor/źródło: Seweryn Pytko (pozycjonowanie stron) - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:Tarczyn

Napisz komentarz

Informacje1 kwietnia 2007, 00:00,

Dzisiaj Prima Aprilis - uważaj, bo się pomylisz


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Prima Aprilis uważaj, bo się pomylisz! recytują ludzie pierwszego kwietnia i płatają jeden figiel za drugim. Zgodnie z dawnym zwyczajem Prima aprilis (1 kwietnia), jest dniem wzajemnego wprowadzania się w błąd, nabierania i oszukiwania dla żartu: Na prima aprilis nie wierz, bo się omylisz. Obyczaj ten wywodzi się prawdopodobnie z rzymskiego święta Cerealiów, obchodzonego na początku kwietnia ku czci Cerery, bogini urodzaju.

W Prima Aprilis, w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje. W gazeta.pl możecie przeczytać najbardziej absurdalne kawały prima aprilisowe w historii mediów: wiadomości.gazeta.pl

Podobno dzieci śmieją się 146 razy w ciągu dnia, a dorośli tylko 4, czy to nie smutne...? Na szczęście Prima Aprilis to dobra okazja, żeby rozśmieszyć również dorosłych. Prośba do młodzieży czytającej nasz serwis: spróbujecie rozśmieszyć np.: rodziców, może uda wam się wlać odrobinę radości w poważne dorosłe życie. :)

W dzień Prima Aprilisowy należy zachować umiar i wyczucie, bo żart żartowi nierówny. Są żarty sympatyczne, są też grubiańskie czy wręcz niesmaczne. Liczymy na Wasze "wyczucie smaku" i życzymy udanej Prima Aprilisowej zabawy i dużo śmiechu!
autor/źródło: Redaktorzy serwisu powiat piaseczyński

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie