Informacje10 września 2010, 00:00,

W Piasecznie są MIESZKANIA SOCJALNE dla bogatych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ponad tysiąc złotych miesięcznie za dwa małe pokoiki bez własnej kuchni, łazienki i ubikacji. To cena jaką ustalili piaseczyńscy urzędnicy w swoich lokalach, dla najbiedniejszych mieszkańców. Zachęcam wszystkich mieszkańców Piaseczna do obejrzenia reportażu, który został przygotowany przez dziennikarzy z programu UWAGA i jest dostępny na stronie internetowej: uwaga.onet.pl

W Piasecznie są MIESZKANIA SOCJALNE dla bogatych
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje11 września 2010, 00:00,

Brąz Mariusza Niziołka na Olimpiadzie Sportów Walki 2010


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W dniach 28 sierpień - 5 wrzesień 2010 roku w Pekinie (Chiny) odbyła się ogromna Światowa impreza SPORT ACCORD COMBAT GAMES 2010, w sportach walki zarówno olimpijskich jak i nie olimpijskich takich jak: Aikido, Boxing, Judo, Ju-Jitsu, Karate, Kendo, Kickboxing, Muay thai, Sambo, Sumo, Taekwondo, Wrestling, Wushu. W marcu 2009 roku Sport Accord podpisał porozumienie z władzami miasta Pekin na organizację tej imprezy. Sport Accord to obecna nazwa dawnego Generalnego Stowarzyszenia Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF) ściśle współpracująca z International Olympic Committee MKOL, IFS, ASOIF, AIOWF, ARISF.

Brąz na Igrzyskach Sportów Walki Pekin 2010 - Sport Accord Combat Games

W każdej dyscyplinie wystąpiło 80 zawodników wyłonionych w drodze selekcji jako najlepsi z najlepszych, którzy wezmą udział w 2010 roku w Sport Accord Combat Games. Sportowcy oraz sędziowie musieli przejść przez system kwalifikacji ustanowiony przez międzynarodową federację. O tym, że POLSKA posiada bardzo dobrych zawodników, zawodniczki oraz sędziów w kickboxingu świadczy fakt, iż po Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Villach - Austria oraz Lignano Sabbiadoro - Włochy, Światowa federacja zakwalifikowała dwie zawodniczki: Alicja Piecyk (low-kick -56 kg), Kinga Siwa ( low-kick -60 kg), trzech zawodników: Bartosz Baczyński ( semi contact -63 kg), Mariusz Niziołek (full contact -81 kg), Tomasz Mordarski (low-kick -71 kg) oraz trzech sędziów: Krzysztof Kacperski, Ryszard Zawistowski, Józef Mazurek.

Bartek Baczyński i Mariusz Niziołek

Awans 2 zawodników z naszego klubu KS Piaseczno, to olbrzymi sukces szkoleniowy i sportowy trenerów: Piotra Siegoczyńskiego i Marcina Pałuby. 3 września to nie był szczęśliwy dzień dla polskich Kickboxerów. O włos od finału był Mariusz Niziołęk przegrywając 2:1 swoją walkę z utytułowanym ukraińcem Igorem Pryghodko. Minimalnie na punkty przegrywa swoją walkę również Bartek Baczyński i pozostali nasi reprezentanci. Dzień później los się jednak odmienia przynosząc polskiej reprezentacji 4 brązowe medale.

Mariusz Niziołek na podium

Full contact - 81kg Mariusz Niziołek zdobywa brązowy medal wygrywając walkę z reprezentantem Słowacji Michalem Hromkiem 2:1


Walka: Mariusz Niziołek vs Michał Hromek

Low-Kick - 71kg Tomasz Mordarski zdobywa brązowy medal przez kontuzję przeciwnika.
Low-Kick - 56 kg Alicja Piecyk wygrywa z reprezentantka Włoch Marią Vitoria Colonna Romano 3:0 i staje na 3 stopniu podium.
Low-Kick -60kg Kinga Siwa zdobywa brązowy medal wygrywając z reprezentantką Brazylii Caroliną Lenos Rodrignes
Semi contact -63 kg Bartosz Baczyński po dogrywce przegrywa walkę o brąz z aktualnym Mistrzem Świata Richardem Veresem 10:9 i niestety wraca bez medalu.

GRATULUJEMY I żYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

"Sport Accord Combat Games 2010" jest organizowana jako pierwsza Światowa impreza sportów walki na taką skalę. Jeżeli wszystko się ułoży jak organizatorzy planują impreza ta może stać się "milowym krokiem " w przyszłość sportów walki, a cząstkę w tym rozwoju będą zawdzięczać Polakom. Sport Accord Combat Games 2010 zostało objęte patronatem MKOL. Combat Games to świetna okazja, aby umożliwić lepsze zrozumienie sportów walki przez opinię publiczną.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie