Informacje3 stycznia 2016, 19:06,

W Piasecznie powstaje żydowski szlak turystyczny


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zakład krawca Meppena, mykwa i inne obiekty związane z Żydami z Piaseczna (woj. mazowieckie) znajdą się na specjalnej trasie turystycznej. W formie questingu przygotowuje ją Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno.

W PIASECZNIE POWSTAJE ŻYDOWSKI SZLAK TURYSTYCZNY
Trasa questu rozpocznie się na Rynku (fot: Krzysztof Bielawski)


Questing to rodzaj gry, która polega na poznawaniu historii w oparciu o przystępnie napisane, rymowane przewodniki. Łączy elementy gry miejskiej i harcerskich podchodów, a jego uczestnicy poruszają się po nieoznakowanych trasach, wykorzystując przewodniki drukowane lub wyświetlane na urządzeniach mobilnych.

– Dzięki questingowi chcemy przybliżyć mieszkańcom naszego miasta (i nie tylko) historię Żydów zamieszkujących Piaseczno – zapowiada Przemysław Kowalski z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno. Uważa, że projekt przyczyni się do promocji miasta i budowy poczucia lokalnego patriotyzmu.

Prace na przygotowaniem trasy powoli dobiegają końca. Autorzy piaseczyńskiego questingu opracowali informacje m. in. o cadyku Kalmanie Szapiro, rabinie Najfeldzie, miejscowych kupcach i rzemieślnikach, cmentarzu czy mykwie. W zebraniu wiadomości pomaga Jerzy Dusza, urodzony w 1928 r. regionalista i autor bloga o historii Piaseczna.

– Prócz questu chcielibyśmy również zorganizować spotkania dotyczące kultury żydowskiej – dodaje Przemysław Kowalski.

Autor: Krzysztof Bielawski http://www.sztetl.org.pl/pl/cms/aktualnosci/5003,w-piasecznie-powstaje-zydowski-szlak-turystyczny/
Źródło: Deja A., Szlakiem Żydów, „Przegląd Piaseczyński” z 29.12.2015.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Beata, 16 lipca 2019
na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11676
Informacje24 grudnia 2015, 12:00,

Spotkanie z Mikołajem w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

24 grudnia 2015 roku o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z Mikołajem w Tarczynie. Miejsce: Plac przed dawnym Urzędem Miejskim, ul.Rynek 8. Na spotkanie zapraszają: Barbara Galicz - Burmistrz Tarczyna i Alfred Kohn - dyr. Gminnego Ośrodka Kultury.

Spotkanie z Mikołajem w Tarczynie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie