Informacje10 grudnia 2013, 00:00,

W Piasecznie odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International Piaseczno 2013


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W Piasecznie rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International! Już 14 grudnia 2013 roku mieszkańcy Piaseczna będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Młodzieżową Radę Gminy Piaseczno w porozumieniu z Amnesty International.

Maraton Pisania Listów Amnesty International Piaseczno 2013

Społeczność Romów rumuńskich z Wrocławia, ofiary tajnych więzień CIA w Polsce, trójka więźniów z Placu Błotnego z Rosji, Jabeur Mejri z Tunezji, który został skazany za komentarze na Facebooku oraz Miriam Lopez, która próbuje dochodzić sprawiedliwości w Meksyku, to tylko niektóre z osób, którym będzie można pomóc podczas zbliżającego się Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w rekordowej liczbie ponad 350 miejsc w całej Polsce i w około 60 krajach na całym świecie. W Piasecznie będziemy pisać w Liceum Ogólnokształcącym im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej, przy ulicy Chyliczkowskiej 17. Maraton pisania listów wystartuje o godzinie 12:00 w sobotę, a zakończy o 12:00 w niedziele. Mamy więc 24h na wspólną pracę na rzecz poprawy sytuacji osób, których prawa człowieka zostały złamane.


Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy w tym roku pisać, znajduje się na stronie www.amnesty.org.pl/maraton. Opisy te będą również dostępne dla wszystkich uczestników Maraton Pisania Listów w miejscach, w których się on odbędzie.

Jak napisać taki list? To bardzo proste. Najpierw warto zapoznać się z opisem sylwetki osoby, w sprawie której chcemy pisać. Warto również skorzystać ze wskazówek przygotowanych przez Amnesty International. Należy kierować się 5 podstawowymi zasadami: piszemy krótko, jesteśmy uprzejmi, opieramy się na faktach, mamy pozytywne nastawienie i nie ukrywamy się – tzn. warto napisać, kim jesteśmy, czym się interesujemy. Dzięki temu możliwe jest, że szybko otrzymamy odpowiedź. Nasz list będzie również bardziej autentyczny. Znajomość języków obcych też nie jest wymagana. Listy można pisać po polsku. Wówczas warto podkreślić jednak w treści listu nazwisko osoby, w sprawie której piszemy, żeby ułatwić adresatowi przyporządkowanie listu do konkretnej sprawy.
autor/źródło: Michał Iwan - https://www.facebook.com/events/222180181287191/

Napisz komentarz

Informacje10 grudnia 2013, 00:00,

Sołecka Wigilia dla Seniorów Mysiadła


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Sołectwo Mysiadło serdecznie zaprasza na uroczyste sołeckie spotkanie opłatkowe dla seniorów Mysiadła i wspólne kolędowanie z Zespołem Śpiewaczym Tęcza, które odbędzie się 14 grudnia 2013 roku o godz. 16.00. Miejsce: świetlica GOK Lesznowola przy ul. Topolowej 2 w Mysiadle. Zapraszamy na sołecką Wigilię w Mysiadle.

Sołecka Wigilia dla Seniorów Mysiadła
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie