Informacje11 grudnia 2016, 08:00,

W Piasecznie od grudnia będą korzystali z nowego peronu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Na linii między Warszawą Okęciem a Czachówkiem trwają intensywne prace budowlane. Od połowy grudnia z nowego peronu w Piasecznie będą mogli korzystać pasażerowie. Modernizacja właśnie minęła swój półmetek. Efektem inwestycji wartej 460 milionów złotych będzie szybsza i wygodniejsza podróż oraz nowoczesna i przyjazna także dla osób niepełnosprawnych infrastruktura pasażerska. Zakończenie całości prac zaplanowane jest w III kwartale 2017 roku.

W PIASECZNIE OD GRUDNIA BĘDĄ KORZYSTALI Z NOWEGO PERONU

Od nowego rozkładu jazdy, czyli od 11 grudnia, pasażerowie w Piasecznie będą korzystać z nowego peronu. Wykonawca od razu rozpocznie budowę drugiego peronu oraz rozbiórkę części starego. Kontynuowana będzie budowa nowej kładki, która docelowo połączy ze sobą nie tylko perony, ale także na nowo umożliwi lepszą komunikację dla pieszych w Piasecznie.

- Stopień zaawansowania prac na modernizowanym odcinku to 60% - powiedział Ryszard Morchało, Dyrektor Projektu z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Roboty budowlane są prowadzone na całości odcinka linii pomiędzy Warszawa Okęcie a Czachówkiem. Na stacji Warszawa Okęcie trwają odbiory, które pozwolą na oddanie do eksploatacji kolejnych torów. W trzecim kwartale 2017 roku cała inwestycja zostanie zakończona i pociągi będą mogły jeździć z prędkością nawet 160 km/h.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

W PIASECZNIE OD GRUDNIA BĘDĄ KORZYSTALI Z NOWEGO PERONU

W połowie grudnia planowane jest zakończenie prac przy remoncie wiaduktu na Alei Kalin. Na początku przyszłego roku, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie planowane jest przywrócenie ruchu samochodów. Od nowego roku będą prowadzone kolejne prace przy wymianie torów na przejazdach kolejowo-drogowych. Informacje o zmianach w komunikacji będą, tak jak do tej pory, przekazywane wcześniej, aby uprzedzić mieszkańców.

Od września trwają prace przy budowie nowego bezkolizyjnego skrzyżowania w sąsiedztwie przystanku Warszawa Jeziorki. Trwają także prace przy budowie drugiego nowego peronu. Od sierpnia pasażerowie korzystają z nowych peronów na przystankach Warszawa Dawidy i Warszawa Jeziorki.

- Maksymalnie zwiększyliśmy tempo pracy sprzętu. W ciągu doby na całym odcinku pracuje nawet 500 robotników i operatorów sprzętu. Trwa walka z czasem, ponieważ zbliżają się mrozy, a szereg prac ze względów technologicznych musimy wykonywać w dodatniej temperaturze – powiedział Robert Kuczyński, przedstawiciel wykonawcy Trakcji PRKiI.

W PIASECZNIE OD GRUDNIA BĘDĄ KORZYSTALI Z NOWEGO PERONU

Na 27-kilometrowym odcinku linii kolejowej nr 8 PLK wymienią 77 km torów, zamontują 101 rozjazdów, nowe urządzenia sterowania ruchem oraz 75 km sieci trakcyjnej, zapewniając tym samym płynny i bezpieczny przejazd pociągów z prędkością nawet 160 km/h. Zmodernizowane zostaną 3 stacje oraz 6 przystanków między Warszawą Okęciem i Czachówkiem Południowym. Efektem wartej 460 mln zł modernizacji będzie szybsza i wygodniejsza podróż na trasie Warszawa Okęcie – Czachówek oraz nowoczesna i przyjazna także dla osób niepełnosprawnych infrastruktura pasażerska.

Karol Jakubowski - Zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje4 grudnia 2016, 15:00,

Kalwaryjski Rynek Bożonarodzeniowy 2016


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Okres przedświąteczny sprzyja ciepłym, miłym i wesołym spotkaniom, dlatego zapraszamy 4 grudnia 2016 roku na Kalwaryjski Rynek Bożonarodzeniowy. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 i odbędzie się na Rynku Miejskim w Górze Kalwarii. Zapraszamy na Kalwaryjski Rynek Bożonarodzeniowy do Góry Kalwarii.

KALWARYJSKI RYNEK BOŻONARODZENIOWY 2016

Tym razem przyjrzymy się bliżej nie tylko tradycjom chrześcijańskiego święta, ale i żydowskiej Chanuki – radosnego święta świateł. Chcemy zestawić wspólne cechy obu tradycji, m.in. poprzez warsztaty plastyczne, podczas których będą malowane elementy chanukowe czy łańcuch dobrych myśli. Zapraszamy wszystkich Mieszkańców do wspólnego jego tworzenia. Każdy będzie mógł zapisać ważną dla siebie myśl na jednym z ogniw, które połączone, zawisną na miejskiej choince. Będzie to również czas na wspólne śpiewanie kolęd. A o godz. 17.00 rozświetlimy choinkę.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie