Informacje2 lipca 2009, 00:00,

VIVAT PU£ASKI piknik historyczno - kulturalny w Warce


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wszystkich zainteresowanych historią Kazimierza Pułaskiego oraz kulturą amerykańską zapraszamy 5 lipca 2009 roku do Warki, gdzie w niedzielne popołudnie odbędzie się V edycja pikniku Vivat Pułaski. Parada zabytkowych aut, indiańska wioska, pokaz tańca z ogniem, a na zakończenie koncert zespołu Raz Dwa Trzy to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na wszystkich, którzy 5 lipca odwiedzą urokliwy park przy muzeum im. K. Pułaskiego przy w Warce. Imprezę poprowadzi: Marcin PROKOP. "To, co wyróżnia tę imprezę od innych pikników organizowanych w okresie wakacyjnym w Polsce to jej ranga i charakter. Co roku impreza organizowana jest pod Patronatem Ambasady Stanów Zjednoczonych oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. W ubiegłym roku swoją osobą zaszczycił piknik Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Victor Ashe, który był pod wrażeniem przygotowanych przez nas atrakcji" - mówi Iwona Stefaniak Dyrektor Muzeum i gospodarz V Pikniku Vivat Pułaski.

Piknik historyczno - kulturalnego Vivat Pułaski w Warce

Impreza ma charakter edukacyjny, łączy spotkanie "na żywo" z historią Kazimierza Pułaskiego i kulturą amerykańską. W tym roku gwiazdą pikniku będzie bluesowy amerykański zespół California Honey Drops oraz zespół Raz Dwa Trzy. Parada zabytkowych aut pozwoli poczuć amerykański klimat imprezy. Oprócz wymienionych atrakcji na wszystkich odwiedzających czekać będą m.in. występ Kabaretu Skeczów Męczących, pokaz historyczny "Śladami historii Warki" w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznych (od rycerzy po II wojnę światową) czy okolicznościowa wystawa "MY NARÓD…90 lat stosunków dyplomatycznych między Polską a USA" otwarta tego dnia w Muzeum. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych gości, dla których przygotowana zostanie "magiczna scena", czyli specjalny program dla rodzin w wykonaniu aktorów teatrów warszawskich. Imprezę poprowadzi Marcin Prokop. Szczegółowe informacje dotyczące pikniku VP odnaleźć można na stronie www.vivatpulaski.pl Organizatorami Pikniku są: Muzeum im. K. Pułaskiego i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Przeczytaj dlaczego warto być 5 lipca w Warce (*.pdf).

5 lipca 2009 Program Vivat Pułaski w Warce:

12:30 – Wernisaż wystawy "MY NARÓD… 90 lat stosunków dyplomatycznych między Polską a USA". (wstęp tylko z zaproszeniami imiennymi)
14:00 – IV Parada Pułaskiego
15:00 – Oficjalne otwarcie V Pikniku VIVAT PU£ASKI
15:30 – koncert laureata Grójeckiego Festiwalu Rockowego "GOFER"
16:00 – Pokaz historyczny Śladami historii Warki (przegląd wojsk z historii Warki: od średniowiecza po II wojnę)
17:00 – największe polskie i amerykańskie przeboje - zespół SMOKI
18:00 – Kabaret Skeczów Męczących cz. 1
18:15 – koncert amerykańskiego zespołu California Honey Drops
19:00 – kabaret Skeczów Męczących cz. 2
19:30 – BLUES BROTHERS SHOW – Eliasz Orkiestra
21.00 – Teatr Ognia – grupa Salamandra
21.30 - 23.00 – koncert gwiazdy wieczoru – RAZ DWA TRZY
23. 00 – zakończenie V Pikniku Vivat Pułaski


RAZ DWA TRZY - Trudno nie wierzyć w nic

Pozostałe atrakcje Vivat Pułaski w Warce:

- WIOSKA INDIAńSKA (zabawa z publicznością) – w godz. 14:00 – 20:00 na jednej z polanek parku – nauka tańców plemiennych, etniczne gry i zabawy dla dzieci
- MAGICZNA SCENA DZIECI – w godz. 15.00 – 19.00 specjalny program dla rodzin z dziećmi na polanie za pomnikiem Pułaskiego - przedstawienia dla dzieci, gry i zabawy, konkursy na scenie i inne atrakcje
- STARE AMERYKAńSKIE SAMOCHODY – w godz. 15:00 – 19:00 przed pomnikiem Pułaskiego - ekspozycja starych amerykańskich aut.
- AMERYKAńSKI żÓ£TY SCHOOL-BUS – w godz. 15:00 – 19:00, przejażdżki autobusem po Warce z przewodnikiem
- DZIEń OTWARTY W MUZEUM – w godz. 14.30 - 19.00, ekspozycja stała związana z historią K. Pułaskiego, specjalna wystawa "MY NARÓD… 90 lat stosunków dyplomatycznych miedzy Polską a USA" film o losach K. Pułaskiego godz. 17.30, punkt sprzedaży wydawnictw regionalnych i muzealnych
- DWORKI W XVIII-WIECZNYCH STROJACH – w godz. 15:00 – 20:00 po alejkach w okolicy muzeum - przechadzać się będą osoby w strojach historycznych (możliwość robienia wspólnych zdjęć)
- WIOSKA DZIA£AJ LOKALNIE – godz. 14:00-17:00
- ŚCIEżKA HISTORYCZNA - ŚLADAMI HISTORII WARKI – w godz. 15:00 – 20:00 na głównej alei będą prezentowały się grupy rekonstrukcji historycznej pokazujące ekwipunek, umundurowanie i broń od średniowiecza po II wojnę światową, grochówka wojskowa.
autor/źródło: Jan Marchocki - Stowarzyszenie W.A.R.K.A. www.stowarzyszeniewarka.pl
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje30 czerwca 2009, 00:00,

Camerata Constaza zagra na Musica de Camera Konstancin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Szkoła Muzyczna w Konstancinie, Konstanciński Dom Kultury i Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna serdecznie zapraszają mieszkańców na cykl koncertów MUSICA DA CAMERA, czyli klasyka, jazz i muzyka filmowa w Amfiteatrze w Konstancinie. W najbliższą niedzielę 5 lipca 2009 roku o godzinie 16:00 zagra zespół Camerata Constaza, w składzie: Agnieszka Kiniorska (skrzypce), Tomasz Kiniorski (flet), Katarzyna Skrzypczak (klarnet), Marcin Mazurek (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Cezary Dąbrowski (perkusja), a w programie przewidziano przeboje muzyki filmowej.

Musica da Camera to cykl koncertów muzyki najwyższego gatunku, które nawiązują do przedwojennej tradycji takich koncertów w uzdrowiskowym Konstancinie. Tytuł całego cyklu, choć może brzmieć bardzo poważnie to tak naprawdę obejmuje swoim repertuarem muzykę lekką, przyjemną i niekoniecznie bardzo poważną. Na tych koncertach usłyszycie zarówno przeboje muzyki klasycznej wielkich kompozytorów jak J.S. Bach, A.Vivaldi, W.A. Mozart, F. Chopin czy J.Strauss ale również standardy jazzowe i przeboje muzyki filmowej. Nie zabraknie też piosenek i to tych najpiękniejszych w swoim gatunku zarówno polskich, jak i zagranicznych. Autorem i pomysłodawcą koncertów "musica da camera" jest Małgorzata Szanduła, która wraz z artystami muzykami ze Szkoły Muzycznej w Konstancinie (www.muzyczna-konstancin.pl) od wielu lat realizuje koncerty muzyki klasycznej. Zapraszamy w niedzielę do Amfiteatru w Konstancinie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie