Informacje12 października 2014, 12:00,

VIII Otwarty Bieg Papieski w Habdzinie

Już w najbliższą niedzielę, 12 października 2014 roku, po raz ósmy odbędzie się Otwarty Bieg Papieski. GOSiR, Sołectwo Habdzin, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Parafia św. Józefa oraz DEM’a Promotion Polska zapraszają wszystkich entuzjastów biegania do udziału w imprezie. Otwarty Bieg Papieski w Habdzinie to cykliczna impreza biegowa organizowana od 2007 roku na terenie sołectwa Habdzin. Z roku na rok cieszy się ona coraz większą popularnością. Zgodnie z tradycją w Biegu Papieskim najważniejsza jest zabawa na świeżym powietrzu i chęć upamiętnienia Jana Pawła II.

VIII Otwarty Bieg Papieski w Habdzinie

O godzinie 13:00 odbędzie się polowa Msza św. dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II, którą poprowadzi ks. Bogdan Przegaliński. W tym samym czasie prowadzone będą zapisy chętnych do udziału w biegu. Warto podkreślić, że udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy, w skład którego wchodzi m.in. numerek, koszulka z wizerunkiem Papieża oraz posiłek regeneracyjny. Na mecie na każdego z uczestników czekać będą pamiątkowe medale, a uczestnicy, którzy osiągną najlepsze wyniki zostaną wyróżnieni pucharami. O 14:30 uruchomione zostaną syreny z okresu Powstania Warszawskiego, które dadzą sygnał do startu. Organizatorzy chcą poprzez ten symboliczny gest oddać cześć powstańcom. Zawodnikom towarzyszyć będą motocykliści z klubu Smoking Barrels, którzy poprowadzą ich ku mecie. Trasa biegu to niecałe 5 km, można ją przebiec lub przejść – w tych zawodach nie o chodzi czas, ale o dobrą zabawę. Około godz. 15:30 nastąpi uroczyste wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach oraz rozstrzygnięcie konkursu „Papieska dekoracja domostwa”. Impreza zakończy się wspólnym odśpiewaniem „Barki” i apelem papieskim około godz. 17:00.

Jak zapewniają organizatorzy, zarówno na uczestników biegu, jak też na wszystkich, którzy przyjdą, aby im kibicować czeka wiele kulinarnych atrakcji, takich jak pyszne ciasta przygotowane przez panie z koła gospodyń czy ciepłe kiełbaski serwowane w punktach gastronomicznych. W tym roku imprezę urozmaici Ryszard Makowski, który wystąpi wraz z zespołem i wykona kilka piosenek ze swoich najnowszych płyt „Niepokonane miasto, niepokonany klub” i „Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego”.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje10 października 2014, 18:00,

Rap Łikend w Piasecznie

Zapraszamy na 2 dni koncertów RAP w Piasecznie w ramach imprezy RAP ŁIKEND. Miejsce: Dom Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Pierwszy dzień odbędzie się 10 października 2014 roku w godz. 18.00-23.00. Rap Koncerty: RASMENTALISM, SIÓDME PIĘTRO, SKAJSDELIMIT, KUDŁATY. Rap Cypher: CARGO, BYKU, WOLNY&DANON, CELEJ. FreestyleRapJamSession: wszyscy chętni Emcees. Imprezę poprowadzą: DJ SKRZYDLATY & RUFIN MC.

Rap Łikend w Piasecznie

Drugi dzień odbędzie się 11 października 2014 roku w godz. 18.00-23.00. Rap Koncerty: NIKONE & MANDARYN, BIARA & WRON, JACO & WARSZAWSKI, ADSON & PRZEKRĘT, PIECHU & KAMUFLAŻ. Freestyle Jam Session: wszyscy chętni raperzy i wokaliści oraz muzycy / instrumentaliści. Drugi dzień prowadzą: DJ MARIANO & RUFIN MC.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie