Informacje29 sierpnia 2015, 11:00,

VIII FESTIWAL OTWARTE OGRODY W ZALESIU DOLNYM 2015

29 i 30 sierpnia 2015 roku odbędzie się VIII edycja Festiwalu Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym. Organizatorzy zaplanowali bardzo dużo atrakcji i każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. W tym roku m.in.:wystawa rzeźby w ogrodzie prof. Adama Myjaka, koncert kwartetu Aqumerine w ogrodzie Domu Zośki, Las mojego życia - wystawa zbiorowa oraz pokaz parzenia zielonej herbaty i pokaz pantomimy tańca butoh w ogrodzie Kolonii Artystycznej; szlakiem algierskich malowideł prehistorycznych na Saharze: pogawędka i slajdy w ogrodzie Krystyny Gontarczyk. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się poniżej z atrakcjami tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym.

VIII FESTIWAL OTWARTE OGRODY W ZALESIU DOLNYM 2015

PROGRAM FESTIWALU OTWARTE OGRODY ZALESIE DOLNE 2015:
SOBOTA 29 SIERPNIA
11.00 - 12.00
W TAJEMNICZYM OGRODZIE PIOTRA WOLSKIEGO - UL. MODRZEWIOWA 25

Wspomnienia Krystyny Gontarczyk. Szlakiem algierskich malowideł prehistorycznych na Saharze: pogawędka i slajdy.
12.00 - 13.30
Konkurs ekologiczny oraz prezentacja multimedialna pt.: Kompostuję Przyrodę Szanuję - mgr inż. Barbara Wysocka – Naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami (do wygrania kompostownik). Nasi mali sąsiedzi - prezentacja multimedialna dr Mirosław Grzyb. Wystawa rzeźb i małej architektury ogrodowej, Andrzej Zalewski.
14.00 - do wieczora
OGRÓD I GALERIA SZTUKI W KOLONII ARTYSTYCZNEJ - UL. DĘBOWA 3

"Zalesie w moim obiektywie" - plenerowa wystawa fotograficzna Dariusza Kąkola
"Las mojego życia" - wystawa zbiorowa w galerii
15.00 - 16.00
Audiowizualny performance - Alicja Horbowy (sztuka) i Anna Faber (harfa)
16.00 - 17.00
Japońskie klimaty w Kolonii Artystycznej:
- Ceremonia parzenia zielonej herbaty - Ewa Marynowska
- Improwizacja tańca butoh - Grażyna Chmielewska, kostium - Olga Sienko-Tutton.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

FESTIWAL OTWARTE OGRODY W ZALESIU DOLNYM

NIEDZIELA 30 SIERPNIA
10.00 - 11.30
Wycieczka rowerowa po Zalesiu. Trasa przygotowana przez Mirę Walczykowską i Andrzeja Olędzkiego. Osoby zainteresowane wycieczką, zbierają się o godz. 9.50 przy Stacyjce Kolei Wąskotorowej w Zalesiu Dolnym.
11.30 - 14.00
OGRÓD RZEŹBY - UL. CZEREMCHOWA 8

Zwiedzanie ogrodu i pracowni prof. Adama Myjaka
16.00 - 18.00
DOM ZOŚKI – UL. KRÓLOWEJ JADWIGI 11

- Koncert Kwartetu Aquamarine
- Teatr po 20. Pioscenki reż. Ewa Kłujszo.

Kwartet AQUAMARINE to jedyny w polsce kwartet mieszany! Już sam skład Kwartetu AQUAMARINE budzi zdumienie widza przyzwyczajonego raczej do kwartetów stricte smyczkowych lub dętych. Stworzyliśmy niepowtarzalną formułę między delikatnymi smyczkami i silnymi instrumentami dętymi –nasza hybryda zaskakuje i rozkochuje w sobie publiczność nieprzerwanie od 1995. Ten nietypowy skład zespołu: skrzypce, flet, klarnet, wiolonczela pozytywnie oddziałuje zarówno na początkujących fanów muzyki, jak i muzycznych koneserów. To wyjątkowe połączenie instrumentów nadaje utworom jedyny w swoim rodzaju charakter brzmieniowy, kolorystyczny i interpretacyjny. Zespół został stworzony 20 lat temu przez czwórkę wybitnych instrumentalistów związanych z Filharmonią Narodową, Operą Narodową i Salonową Orkiestrą Johanna Straussa z myślą o zaspokojeniu najwybredniejszych gustów muzycznych osób, które cenią niepowtarzalność, charakter, temperament, a także unikalność kolorów muzycznych. Kwartet posiada własne aranżacje najwspanialszych utworów muzyki rozrywkowej, musicalowej, operetkowej, popularnej, klasycznej, filmowej, który wykonuje w sposób nowatorski i bezprecedensowy. Koncertuje dla wielkich koncernów, zarówno światowych, jak i polskich, zdobył doskonałe recenzje po występach na wielu wspaniałych scenach Niemiec, Francji, Chorwacji i Polski. Więcej na stronie: kwartetaquamarine.pl

VIII FESTIWAL OTWARTE OGRODY W ZALESIU DOLNYM 2015

We wszystkich festiwalowych ogrodach członkowie Towarzystwa Przyjaciół Zalesia Dolnego będą prowadzili zbiórkę publiczną na wykupienie Domu Zośki. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Organizator: TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ ZALESIA DOLNEGO szczegóły na stronie internetowej: www.zalesie-dolne.pl Współorganizator: Centrum Kultury w Piasecznie oraz Teatr po 20. Festiwal został dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego. W imieniu organizatorów zapraszamy do Otwartych Ogrodów w Zalesiu Dolnym.

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=1820&start=15
Informacje23 sierpnia 2015, 17:00,

Wystawa malarstwa Leokadii Nastały

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Leokadii Nastały, który odbędzie się 23 sierpnia 2015 roku o godz. 17.00 w Pracowni Plastycznej Communio Graphis przy ul. Pijarskiej 40 w Górze Kalwarii. Wystawę można oglądać do 20 września 2015 roku w każdą niedzielę w godz. 11.00-14.00. Zapraszamy na wystawę malarstwa Leokadii Nastały.

Wystawa malarstwa Leokadii Nastały

Redakcja, 16 lipca 2019