Informacje6 lipca 2007, 00:00,

Videocon nie restrukturyzuje Thomson TDP Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ucichła sprawa zwolnień i wielkich planów restrukturyzacji zakładu Thomson TDP w Piasecznie. Dziś w gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą nr 13, ukazał się artykuł informujący nas o tym, że koncern Videocon odsuwa plany restrukturyzacji zakładu Thomson TDP. W maju 2007 roku w dodatku Dziennika The Wall Street Journal Polska ukazała się informacja o gigantycznej inwestycji koncernu w Piasecznie, który chciał rozpocząć produkcję paneli LCD. Videocon jednak zrezygnował z wprowadzania zmian.

Thomson TDP w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

W artykule dowiadujemy się o tym, że pracodawca dał się przekonać, że piaseczyński zakład popadł w kłopoty nie tylko z powodu pogarszającej się sprzedaży, ale także bardzo wysokich pensji personelu zarządzającego i złego zarządzania. Według informacji przewodniczącego NSZZ Solidarność Andrzeja Matulka, podanych w artykule: administracja zarządzająca w Thomson TDP Piaseczno zarabiała od 20 do 45 tysięcy złotych. W zakładzie mają rozpocząć się rozmowy na temat: jak rozwiązać problemy zakładu? Właściciele koncernu Videocon chcą poczekać rok, żeby wygasł układ zbiorowy, który nakazuje im w przypadku masowych zwolnień wypłatę każdemu odchodzącemu 27 pensji. Ciągle zmieniają się plany i strategie właścicieli firmy. Duża część pracowników sama odchodzi z firmy, bo niestabilna sytuacja firmy każdemu daje się we znaki. Jak dalej potoczą się losy pracowników i zakładu Thomson TDP…?

Osoby, które są zainteresowane sprawą Thomson Displays Polska zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie: Hinduski Videocon i gigantyczna inwestycja w Piasecznie (2007-05-22), Masowe zwolnienia w Thomson Displays w Piasecznie (2007-04-21). Czekamy na Wasze komentarze, oraz zapraszamy do rozmowy na naszym prywatnym forum powiatu piaseczyńskiego w temacie: Masowe zwolnienia w Thomson Displays.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje6 lipca 2007, 00:00,

GOSiR Piaseczno zaprasza na spędzanie wakacji w Ośrodku


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Kilka dni temu informowaliśmy Was, że Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie zaprasza na pływalnię. Otrzymaliśmy z newslettera GOSiR informację o dodatkowych atrakcjach przygotowanych w okresie wakacyjnym. Pogoda za oknem nie sprzyja na razie aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, np.: nad wodą, dlatego w tym czasie warto skorzystać z oferty GOSiR Piaseczno.

Ośrodek Sportu w Piasecznie zaprasza na ściankę wspinaczkową, która w okresie wakacyjnym jest czynna w lipcu. Ze ścianki wspinaczkowej możecie skorzystać w dniach: 2, 6, 9, 13, 23, 27 lipca 2007 roku w godzinach od 20:30 do 22:00.

W związku z akcją: Lato w Mieście, można w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 10:00 korzystać z hali sportowej (koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy).

W lipcu na pływalni GOSiR jest prowadzony bezpłatny kurs pływania dla dzieci z gminy Piaseczno. W godzinach od 8:00 do 8:30 odbywa się nauka pływania dla dzieci w wieku 7 - 10 lat. Od 8:30 do 9:00 doskonalenie pływania. Natomiast od 9:00 do 9:45 zaplanowane są zajęcia z nauki i doskonalenia pływania z elementami piłki wodnej, dla młodzieży w wieku 10 -15 lat. Ilość miejsc jest ograniczona.

Informacja w naszym serwisie powiązana tematycznie: GOSiR Piaseczno zaprasza na lato w mieście na basenie (2007-06-26). Więcej informacji o akcji: Lato w mieście znajdziecie na stronie GOSiR w Piasecznie: www.gosir-piaseczno.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie