Informacje31 marca 2015, 09:00,

VI Sesja Rady Gminy Lesznowola

Na podstawie art.20 ust. 1 ustawy z dnia 08 marca 1990r., o samorządzie gminnym ( t.j. Dz. U. z 2013r. poz. 594 ze zm. ) zwołuję VI Sesję Rady Gminy Lesznowola w dniu 31 marca 2015r. ( wtorek) o godz.9.00 Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Lesznowola.

Proponuje się następujący porządek posiedzenia :
1. Otwarcie obrad VI sesji Rady Gminy Lesznowola.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie sprawozdania Wójta Gminy za okres od 06 lutego 2015 r. do 20 marca 2015 r.
4. Informacja Przewodniczącej Rady Gminy Lesznowola o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
5. Rozpatrzenie projektów uchwał Rady Gminy Lesznowola w sprawie :
a) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lesznowola na lata 2015- 2024,
b) zmiany uchwały budżetowej Gminy Lesznowola na rok 2015,
c) wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki,
d) wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Piasecznie a Gminą Lesznowola w sprawie przejęcia od Naczelnika Urzędu Skarbowego w Piasecznie zadań administracji rządowej z zakresu egzekucji administracyjnej należności pieniężnych z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
e) określenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Lesznowola w 2015r.
6. Przyjęcie Protokołu Nr V/R/2015 z dnia 17 lutego 2015r.
7. Oświadczenia , pytania i interpelacje.
8. Sprawy różne.
9. Zamknięcie obrad,

Informacje29 marca 2015, 11:00,

Kiermasz Wielkanocny w Magdalence

W Palmową Niedzielę 29 marca 2015 roku w godz. 11.00-16.00 odbędzie się Otwarty Kiermasz Wielkanocny w ramach projektu Panie przodem. Zapraszamy Panie, które chciałyby się pochwalić swoim kunsztem kulinarnym (dania wielkanocne, wypieki, przetwory), dekoratorskim (palemki, stroiki, serwetki), artystycznym (biżuteria, pamiątki, rękodzieło) do kontaktu z koordynator projektu p. Marzenną Malinowską pod nr. tel. 606 672 770. Wszystkich serdecznie zapraszamy do eksponowania oraz do oglądania a także do miłych przedświątecznych zakupów. Miejsce: CIS w Magdalence, ul. Lipowa 28.

Kiermasz Wielkanocny w Magdalence