Informacje19 czerwca 2009, 00:00,

V Festiwal Sztuki Opowiadania TężNIA MARZEń 2009

W dniach 19-21 czerwca 2009 roku, już po raz piąty w konstancińskiej tężni odbędzie się festiwal sztuki opowiadania TężNIA MARZEń. Piękne, niebanalne opowieści, których wysłuchamy w tym szczególnym miejscu, będą szansą na oczyszczenie nie tylko ciała, ale także i duszy, na inhalację naszych myśli i wyobrażeń. Festiwal Tężnia Marzeń, odbywa się w ramach projektu Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009, pod patronatem starosty piaseczyńskiego Jana Adama Dąbka.

19-21 czerwca Festiwal Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń 2009

Hasło przewodnie tegorocznego festiwalu brzmi: Sztuka zwycięża politykę! Przywróćmy piękno i wartość słowu! Niech oparte na doświadczeniu ludzi z różnych kultur i czasów opowieści staną się odpowiedzią na puste obietnice polityków, którymi tak często jesteśmy karmieni i które zabijają w nas wiarę oraz nadzieję na dobre jutro. Festiwal TężNIA MARZEń ma za zadanie przywrócić właściwą słowu wagę i znaczenie. To festiwal, dzięki któremu mamy szansę uwierzyć na nowo w Słowo, jego wartość i moc sprawczą, odkryć na nowo Prawdę i dać się uwieść pięknu Opowieści.

¬le użyte słowo może ranić, sprawia, że poznajemy, co to gniew, nienawiść i brak zaufania. Jakże często słuchając dzisiejszych włodarzy mielibyśmy ochotę schować się w świecie ciszy. Ale słowo może też leczyć, dawać nadzieję i pomagać odkrywać nam wewnętrzną głębię i piękno. Dowodem na to niech będzie spotkanie z Baba the Storyteller z USA, a także innymi światowej sławy opowiadaczami: Laurence Benedetti, Nordinem Hassanim czy polskimi artystami Grupą Studnia O., Witkiem Dąbrowskim, Michałem Malinowskim, opowiadaczami Imagana i grupą młodych bajarzy ONKI-MONKI. Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści jest dumne, iż w pięknej scenerii Tężni Konstancińskiej może gościć tych mistrzów słowa mówionego, zdolnych do przeniesienia nas w świat historii z różnych stron świata. Razem z nimi będziemy przeżywać niesamowite historie, poznawać siebie i naszą wrażliwość. Te opowieści poruszą naszą wyobraźnię i nie pozwolą o sobie zapomnieć. Dlatego: SZTUKA ZWYCIężA POLITYKę.

W ramach Festiwalu w nowo otwartym Amfiteatrze w Parku Zdrojowym został przygotowany specjalny PROGRAM RODZINNY. - Jest to program, poprzez który chcemy pokazać, że opowieści jednoczą ludzi. W końcu zwykło się mówić „ w jedności siła”. Dawniej, gdy nie było Internetu, radia, TV, całe rodziny gromadziły się wokół stołów i przekazywały historie zasłyszane przez swoich przodków. Dziś ta tradycja niestety zanika. Nie pozwólmy na to! Niech nasze dzieci usłyszą nas, niech poznają jeszcze lepiej swoich przodków. Niech uczą się poprzez opowieści jak pięknymi mogą stać się ludźmi! Odkrywania siebie i przeżywania tego, co piękne życzą organizatorzy. Więcej informacji na stronie internetowej: www.storytellermuseum.org

Festiwal Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń program:

piątek 19 czerwca 2009w siedzibie Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści ul. Diamentowa 8, Konstancin-Jeziorna, Czarnów
godz 18:30 wernisaż wystawy UNESCO "Przekazać Nieuchwytne"
godz.19:00 opowieści z różnych stron świata
Baba the Storyteller, Laurence Benedetti, Nordine Hassani, Michał Malinowski opowieści Konstancińskie - wspomnienia dawnych mieszkańców : Sam Freiman, Czesława Gasik, Joanna żurowska.
sobota 20 czerwca 2009
godz 15:00 - 18:00 Program Rodzinny I
Amfiteatr - Park Zdrojowy Konstancin-Jeziorna Baba the Storyteller, Laurence Benedetti, Nordine Hassani, Michał Malinowski, Opowiadacze IMAGANA, Grupa STUDNIA O.
godz 20:30 do rana NOC OPOWIESCI
Tężnia w Parku Zdrojowym - Konstancin-Jeziorna
Baba the Storyteller, Laurence Benedetti, Nordine Hassani, Michał Malinowski, Opowiadacze IMAGANA, Grupa STUDNIA O., Witek Dąbrowski, Onki-Monki,
niedziela 21 czerwca 2009w Namiocie Baju-Baju obok Tężni w Parku Zdrojowym
godz 15:00 - 17:00 Program Rodzinny II
Baba the Storyteller, Nordine Hassani, Michał Malinowski, opowiadacze Imagana.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin

Informacje20 czerwca 2009, 00:00,

Siostry od Aniołów zapraszają - Anielski Festyn Konstancin

Zgromadzenie Sióstr od Aniołów zapraszają na festyn TWÓJ ANIO£ NA PEWNO TU BęDZIE..., który odbędzie się 21 czerwca 2009 roku w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie. Pośpiesz za swoim Aniołem! Festyn odbywa się z okazji minionego 70-lecia Zgromadzenia Sióstr od Aniołów w Konstancinie oraz 30-lecia I pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Ojczyzny. Impreza zorganizowana została w ramach projektu Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009. Zapraszamy na Anielski Festyn.

Anielski Festyn Twój Anioł Na Pewno Tu Będzie - program:

Kaplica sióstr od Aniołów (ul. Broniewskiego 28/30)
11:00 - Konferencja o aniołach
Amfiteatr w Parku Zdrojowym:
13:00 - Msza Święta
14:00-15:00 - obiad z kuchni polowej
15:00-17:00 - anielskie śpiewy i pląsy prowadzone przez p. Kingę Babiuch; m.in. występ dziecięcego zespołu "Lśniące kropelki" z Wilna
17:00 - "Jeremiasz" wg Karola Wojtyły w wykonaniu teatru studenckiego z Wilna "Betania"
17:40 - Prezentacja laureatów konkursów. Wręczenie nagród
18:00 - koncert zespołu Tomka Kamińskiego "Tylko Anioły do mnie wysyłaj"

Podczas trwania imprezy: akcja charytatywna: "Zostań Aniołem dla najuboższych" na rzecz dzieci Wschodu i Afryki; anielska loteria; wystawa prac artystycznych z motywem anielskim; kiermasz publikacji o Aniołach; warsztaty plastyczne dla dzieci: "Mój Anioł". Gości z Wilna powita Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna, Marek Skowroński. Nagrody laureatom konkursu recytatorskiego wręczy Starosta Piaseczyński, Jan Dąbek. Serdecznie zapraszamy na Anielski Festyn do Konstancina.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin