Informacje2 września 2017, 13:00,

V Festiwal Piosenki Dołującej - smutek to radość inaczej na Zimnych Dołach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


2 września 2017 roku zapraszamy na Festiwal Piosenki Dołującej. Na Zimnych Dołach uczestnicy festiwalu pochłoną dawkę radości inaczej. Wstęp wolny. Smutek - to radość inaczej - oto motto Festiwalu Piosenki Dołującej stworzone przez znawcę i orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego. Dla rozjaśnienia ponurości dodał on także komentarz; "Wydaje się, że w naszej wersji kultury śródziemnomorskiej smutek to stan absolutnej gotowości organizmu na przyjęcie dowolnej radości. Tak więc człowiek smutny - jest właściwie wstępnie wesoły".

V FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ - SMUTEK TO RADOŚĆ INACZEJ NA ZIMNYCH DOŁACH

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego wraz z grupą organizatorów reprezentujących Nadleśnictwo Chojnów i Centrum Kultury w Piasecznie przystąpili do realizacji niecodziennego pomysłu zaprzyjaźnionych artystów Lecha Mateckiego i Stanisława Szczycińskiego – „Festiwalu Piosenki Dołującej”. Korzystając z niezwykłych walorów przyrodniczych i prowokującej nazwy Zimne Doły realizują wydarzenie kulturalne w formie konkursu piosenki. Festiwal z założenia jest formą kabaretową połączoną z konkursem i nawiązującą do przypisywanego Polakom malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na Świat Wokół Nas. Przez formę tego wydarzenia organizatorzy pokazują, że my jako naród dysponujemy potencjałem twórczym i niezmierzonymi pokładami humoru połączonego z dystansem do siebie samych. To wydarzenie przyczynia się także do spopularyzowania pięknego miejsca. W Festiwalu biorą udział znani artyści reprezentujący główny nurt kabaretowy a także środowiska muzyczne, związane z tzw. piosenką literacką Koncerty festiwalowe prowadzi Andrzej Poniedzielski, zaś Dyrektorem Artystycznym jest znany muzyk i kompozytor, Stanisław Szczyciński. Z roku na rok festiwal cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród twórców – uczestników konkursu jak i publiczności, która coraz tłumniej przybywa z całej Polski. Podczas 4 edycji imprezy wystąpiło już ponad 80 wykonawców, a w ostatnim roku na widowni zasiadło blisko 1000 osób. Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Piaseczno.

Zapraszamy 2 września (sobota) 2017 roku, w godz. 15.00-22.00
Miejsce: Uroczysko ZIMNE DOŁY, Żabieniec, Trakt Królewski

V Festiwal Piosenki Dołującej program:

15.00 - 17.00 - przesłuchania konkursowe (Jury: Wojciech Jarociński, Wacław Juszczyszyn, Małgorzata Duk-Nowosad)
18.00 - Koncert zespołu MIKROKLIMAT
19.00 - Koncert laureatów
20.00 - Koncert duetu Jarociński - Juszczyszyn
21.00 - spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje2 września 2017, 15:00,

Festiwal Filmu PATRZ WIĘCEJ w Górze Kalwarii - pokazy i koncert NATALIA PRZYBYSZ i RAPHAEL ROGIŃSKI


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

2 września 2017 roku Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na dwudniowy Festiwal Filmu PATRZ WIĘCEJ. W programie pokazy filmów dokumentalnych opatrzone komentarzem gościa z Wajda School & Studio, a na deser prawdziwa uczta melomana: koncert Natalii Przybysz i Raphaela Rogińskiego. Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Miejsce: Kino Uciecha, ul. ks. Sajny 14, 8 września - wieża strażacka za Kinem Uciecha w Górze Kalwarii.

FESTIWAL FILMU PATRZ WIĘCEJ W GÓRZE KALWARII - POKAZY I KONCERT NATALIA PRZYBYSZ I RAPHAEL ROGIŃSKI

PATRZ WIĘCEJ to projekt realizowany w 40 polskich miastach. Festiwal zachęca do otwarcia się na świat pokazywany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmowy – dokument. 2 września Kino Uciecha wyświetli sześć starannie wyselekcjonowanych filmów, m.in. „Kiedy będę ptakiem” o starszej kobiecie z birmańskiego plemienia Kajan, która zakłada na szyję metalowe obręcze, by zarobić jako atrakcja turystyczna oraz „Paparazzi” o ważnych wydarzeniach medialnych roku 2010 z punktu widzenia codziennej pracy paparazzi. Pomiędzy pokazami, które zaczynają się o godzinie 17.00, widzowie wysłuchają komentarzy gościa z Wajda School & Studio.

Niecały tydzień później, w piątek 8 września o godzinie 20.30 wystąpi wyjątkowy duet: Natalia Przybysz i Raphael Rogiński. Ona – charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów, posiadaczka jednego z najlepszych głosów w Polsce – doskonale porusza się w klimatach soul/R’n’B (Sistars) i blues/rock (solowe płyty: „Kozmic Blues. Tribute to Janis Joplin” i „Prąd”, który osiągnął status diamentowej płyty). On – wszechstronnie uzdolniony gitarzysta, badacz folkloru – propaguje muzyczną tradycję żydowską (Cukunft, Shofar, Alte Zachen), amerykański folk (Wovoka, Shy Albatross), a ostatnio pieśni kurpiowskie (Żywizna). We wspólnym projekcie Shy Albatross (wraz z perkusistą Hubertem Zemlerem i wibrafonistą Miłoszem Pękalą) Natalia i Raphael reinterpretują tradycje folkowe z różnych zakątków świata. Na wydanej w 2016 roku płycie „Woman Blue” znalazło się 9 utworów z tekstami zaczerpniętymi z tradycji, opowiadającymi o perspektywie kobiet pogrążonych w żałobie, cierpiących głód, obdarzonych paranormalnymi zdolnościami, gangsterek i niewolnic. W warstwie instrumentalnej słychać nawiązania do bluesa, muzyki afrykańskiej i irlandzkiego folku.

Podczas koncertu w Górze Kalwarii duet wykona nie tylko utwory Shy Albatross, ale też takich artystów jak David Bowie, Nina Simone, Terry Callier i Wanda Warska (utwór „Uroda” z muzyką Warskiej i tekstem Agnieszki Osieckiej znalazł się na wydanej w tym roku płycie „nowOsiecka” ). Magiczna muzyka duetu rozbrzmi na wieży strażackiej za Kinem Uciecha – w miejscu, które oczarowało mieszkańców podczas wakacyjnych pokazów kina letniego.

Organizatorzy: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Wajda School & Studio, Agencja koncertowa yMmusic. Patroni medialni: Przegląd piaseczyński, Nasze Piaseczno, WPR Piaseczno, powiat-piaseczynski.info.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie