Informacje17 lipca 2014, 16:30,

V EkoSpływ Kajakowy Rzeką Jeziorką

Zapraszamy na pierwszy w tym roku oficjalny ekospływ kajakowy rzeką Jeziorką! Organizatorami są Krzysztof Bajkowski (Społeczni Obywatele Konstancina) oraz Jacek Andrzejak (Kajaki Piaseczno). Ekospływ odbędzie się 17 lipca 2014 roku w czwartek o godzinie 16:30. Startujemy w Zalesiu Dolnym obok górek Szymona (gmina Piaseczno), a kończymy przed Starą Papiernią (Konstancin–Jeziorna). Tradycyjnie po spływie rozpalimy ognisko, przy którym będzie można się ogrzać, posilić (zapewniamy prowiant) i podzielić wrażeniami. Rowerzyści mogą liczyć na przewiezienie rowerów na miejsce końca spływu.

EkoSpływ Kajakowy Rzeką Jeziorką

Żeby móc wziąć udział w ekospływie należy wysłać emaila ze zgłoszeniem na adres spoko.kontakt@gmail.com z podaniem liczby osób wraz z imionami i nazwiskami. Liczba miejsc ograniczona, ponieważ do dyspozycji mamy 10 kajaków, także należy się spieszyć! Każdy uczestnik ma zapewnione: miejsce w kajaku, kamizelkę asekuracyjną, worki na śmieci + rękawiczki oraz prowiant na ognisko.

Udział w Ekospływie jest bezpłatny – cel szczytny – płyniemy rzeką, żeby po drodze zebrać i wydobyć z niej jak najwięcej śmieci. W roku ubiegłym wyłowiliśmy 130 worków/kubłów pełnych rożnego rodzaju asortymentu, 20 opon ( w tym 6 od tira, ok 70 kg każda), oraz wiele śmieci tzw gabarytów. Sukcesywne sprzątanie Jeziorki spowodowało, że odcinek na terenie naszej gminy Konstancin-Jeziorna jest już w tym roku znacznie czystszy.

Dziękujemy panu Burmistrzowi, ponieważ tym razem to Urząd Miasta i Gminy funduje prowiant, dziękujemy również panu Jackowi Rowińskiemu za udostępnienie miejsca pod organizację ogniska.

Krzysztof Bajkowski oraz Jacek Andrzejak

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje16 lipca 2014, 10:30,

Beata Co Bajki Wyplata - Beata Łuczak - Wakacyjne Teatralne Poranki

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza na wakacyjne teatralne poranki, który odbędzie się 16 lipca 2014 roku na dziedzińcu Przystanku Kultura. Rozpoczęcie zawsze o godz. 10.30. Teatralne poranki to cykl spotkań z animatorami teatru, aktorami, na które zapraszamy dzieci na dziedziniec Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9. Wstęp wolny. W przypadku złej pogody bajkę będzie można obejrzeć w budynku Przystanku Kultura. Zapraszamy!

Beata Co Bajki Wyplata - Beata Łuczak - Wakacyjne Teatralne Poranki
Beata Łuczak - aktorka, aktorka lalkarka, aktorka dubbingu, animatorka kultury. Spektakl z wykorzystaniem lalek, nietypowych instrumentów i teatru opowieści, Przedstawienie to zbiór krótkich opowieści (wymienionych poniżej), w których wykorzystane są różne rodzaje lalek teatralnych: pacyna, palcynka, lalka trickowa… oraz oryginalne instrumenty muzyczne: kalimba, szczotkobas, blacha... Mali widzowie współuczestniczą w przedstawieniu tworząc nastrój i atmosferę miejsc, o których słyszą w opowieściach, bo zamierzeniem tego niekonwencjonalnego spotkania jest uruchomienie dziecięcej wyobraźni oraz poznanie jak z użyciem prostych pomysłów można zbudować magię teatru.

Beata Co Bajki Wyplata - Beata Łuczak