Informacje26 czerwca 2016, 10:30,

V Dzień Energii - energetyczny początek wakacji w Piasecznie

26 czerwca 2016 r. w godzinach od 10:30 do 17:30 na terenie Rynku Miejskiego w Piasecznie Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno organizuje rodzinny piknik edukacyjny zwany Dniem energii, na który  zapraszamy mieszkańców.

V DZIEŃ ENERGII - ENERGETYCZNY POCZĄTEK WAKACJI W PIASECZNIE

Dzień energii to wydarzenie informacyjno-edukacyjne z bogactwem atrakcji dla maluchów, młodzieży oraz osób dorosłych, w trakcie którego będzie można uzyskać wiele przydatnych informacji dotyczących problematyki zarządzania energią, gospodarowania surowcami energetycznymi oraz ekologicznego transportu. Ponadto będzie można również zapoznać m.in. z konsekwencjami wykorzystania paliw stałych jako głównego źródła energii, związkami między codziennymi wyborami każdego z nas a zmianami klimatu, sposobami przeciwdziałania globalnemu ociepleniu czy zaletami i wadami zastosowania alternatywnych źródeł energii. W programie imprezy znajdą się także działania sceniczne, konkursy z nagrodami, zagadki, porady i wywiady z ekspertami. Wśród wielu atrakcji pojawi się możliwość jazdy testowej pojazdami elektrycznymi, stanowisko urządzeń multimedialnych, tunel aerodynamiczny oraz strefa eksperymentów. Dzień energii będzie niepowtarzalną okazją do spotkania ze znanym polarnikiem Krzysztofem Michalskim, który opowie o arktycznych ekspedycjach.

Dzień energii to impreza idealnie łącząca edukację z doskonałą zabawą dzięki czemu stanowi mądrą propozycję na aktywne spędzenie pierwszej niedzieli rozpoczynających się wakacji! Zapraszamy do uczestnictwa w piaseczyńskim Dniu Energii.

Informacje26 czerwca 2016, 10:00,

Wycieczka rowerowa Chodź na rower na trasie Piaseczno Henryków-Urocze

26 czerwca 2016 roku zapraszamy na drugą wycieczkę rowerową w tym sezonie z serii Chodź na rower. Kierunek: Henryków-Urocze. Jedziemy z gościnną wizytą do sołtys - Anny Kostyrki. Dystans do pokonania ok. 40 km. Adam już opracował ciekawą trasę. Tempo jazdy rekreacyjne. Start o godz. 10.00 na rynku w Piasecznie. Planowany powrót ok. godz. 15-16.

WYCIECZKA ROWEROWA CHODŹ NA ROWER NA TRASIE PIASECZNO HENRYKÓW-UROCZE

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą:
- mamy, taty, męża,chłopaka, koleżanki z pracy, sąsiada,
- dobrego humoru,
- kiełbaski na ognisko
- i co najważniejsze - dętki zapasowej!

WYCIECZKA ROWEROWA CHODŹ NA ROWER NA TRASIE PIASECZNO HENRYKÓW-UROCZE

Do zobaczenia!