Informacje26 marca 2018, 16:00,

Uwolnij w sobie artystkę - Strefa Kobiet Pozytywnie Zakręconych w Konstancinie Jeziornie


Udostępnij 3
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


26 marca 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie w ramach Strefy Kobiet Pozytywnie Zakręconych. Tematem przewodnim spotkania będzie: Uwolnij w sobie artystkę! Chwyć za aparat! Miejsce: Konstanciński Dom Kultury Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin Jeziorna. Wstęp wolny.

UWOLNIJ W SOBIE ARTYSTKĘ - STREFA KOBIET POZYTYWNIE ZAKRĘCONYCH W KONSTANCINIE JEZIORNIE

W dzisiejszych czasach niemal każdy robi zdjęcia. Chcąc czy nie, włączamy się w ten nurt choćby za sprawą zdjęć wykonywanych telefonem komórkowym. Do czego może nam się przydać fotografowanie? Jak czerpać z tego radość? Jak w zalewie tysięcy zdjęć, zrobić takie, które nie tylko będą nas satysfakcjonowały, ale też przykują uwagę innych? Jak zrobić fotografie, które zostaną z nami na lata? Wszystkiego nie da się pokazać w tak krótkim czasie, ale zbudujemy podstawy, które pozwolą świadomie rozwijać fotograficzne pasje. Postaramy się także o kilka recept na szybkie osiągnięcie lepszych efektów. Jak to zrobimy? W pierwszej części spróbujemy wspólnie odnaleźć odpowiedź na pytanie: Jakie są oblicza fotografii? Czym różnią się od siebie różne gatunki zdjęć zarówno pod względem tego, co przedstawiają, jak i tego, jak się je robi. A co najważniejsze, jakie fotografie są w kręgu naszych indywidualnych zainteresowań. Drugą część poświęcimy na naukę kilku trików, które pozwolą łatwiej robić lepsze technicznie i ciekawsze ujęcia. Na warsztat zapraszamy wszystkie panie, które: szukają nowej pasji. Fotografują i chcą wiedzieć więcej na jej temat. Chcą sprawić radość najbliższym pięknymi zdjęciami, a także mają ochotę utrwalać świat wokół siebie za pomocą (dowolnego!) aparatu fotograficznego. Jak się przygotować ? Weź ze sobą aparat fotograficzny (ten w telefonie komórkowym to też aparat!). Nim przyjdziesz, pobaw się nim. Odkryj jak działa. Zabierz ze sobą również wszystkie pytania i wątpliwości. Spotkanie poprowadzi: Tomek Truszkowski – fotograf (ukończył Wydział Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii łódzkiej WSSiP). Nauczyciel fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury “Łazienkowska” w Warszawie. Koordynator Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej w dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Od kilku lat związany ze Śródmiejskim Teatrem Muzycznym. Zapraszamy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 kwietnia 2018, 16:00,

Zdjęcia jak malowane wystawa fotograficzna w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

8 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej w Górze Kalwarii pt.: Zdjęcia jak malowane. Miejsce: ulica Pijarska 40, Góra Kalwaria. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca kwietnia w godzinach działalności filii. Wstęp wolny.

ZDJĘCIA JAK MALOWANE WYSTAWA FOTOGRAFICZNA W GÓRZE KALWARII

"Dziewczyna z perłą", "Sierota z Poronina", "Kochankowie, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" i inne prace będzie można obejrzeć na wystawie fotograficznej "Zdjęcia jak malowane". Dwudziestu pasjonatów fotografii z Sekcji Fotograficznej, działającej przy Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, zainspirowanych wielkimi mistrzami malarstwa, takimi jak: Rembrandt, van Gogh, Vermeer, Magritte, Ślewiński, czy Gierymski, stworzyło niepowtarzalny zestaw zdjęć, do których scenografie i stroje przygotowali sami. Przyjdźcie i oceńcie, czy udało się im stworzyć kadry przypominające oryginalne obrazy z minionych epok. Serdecznie zapraszamy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie