Informacje30 sierpnia 2008, 00:00,

Uwagi mieszkańca ulicy Julianowskiej na temat komunikacji

W odpowiedzi na informację, na temat komunikacji na terenie gminy Piaseczno, która ukazała się na łamach naszego prywatnego serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, otrzymałem maila z uwagami mieszkańca ulicy Julianowskiej. Poniżej zamieściłem treść maila, aby każdy mógł się zapoznać z uwagami mieszkańców. Informuję również, że poniższe pytania przesłałem do Pana Daniela Putkiewicza (UMiG Piaseczno), oraz do Pana Ryszarda Kowalczyka z firmy Roj-Bus. Jak tylko otrzymam odpowiedź, to od razu umieszczę je na łamach serwisu.

Panie Marcinie, z zaciekawieniem przeczytałem artykuł: ROJ-BUS o trasie do Złotokłosu i obsłudze gminy Piaseczno, dotyczący komunikacji oferowanej przez firmę Roj-Bus. Jako mieszkaniec ulicy Julianowskiej przy skrzyżowaniu z Okulickiego mam jednak kilka podstawowych uwag:

1. Od skrzyżowania Julianowska /Okulickiego do Puławskiej (linie 709, 727), Express Piaseczno czy PKSy (przystanek LAMINA) jest około 1500 metrów (w tym około połowa - to dojście BEZ CHODNIKA - północną stroną Okulickiego to nawet nie ma pobocza!!!). Jazda w miarę często kursującą z pod Thomsona linią 710 do WILANOWA - to ok. 60-70 minut), a linia "szybciej dojeżdżającą" do Wilanowa linia 724 kursuje co 90-120 minut! Ulicą Julianowską jeździ PPKS na trasie od Kameralnej (Józefosław) do Bobrowca (niektóre kursy dalej na południe). Razem jest to dziewięć kursów... z tym, że nie do W-wy, ale w stronę przeciwną. Tak więc jeśli chodzi o komunikację do W-wy (praca i szkoły) - JESTEŚMY ODCIęCI OD ŚWIATA! Bez samochodu ani rusz - stąd nie zamierzenie potęgujemy korki…, ale JAK MAMY SIę DOSTAć DO WARSZAWY?

2. Rojbus uruchomił linię do Złotokłosu. Być może niektórym ta linia byłaby potrzebna (podobnie jak PPKS do szkoły na Kameralnej w Józefosławiu, czy szkół w Piasecznie), ale... ponad dziewięćdziesiąt procent naszych mieszkańców (osiedla Julianka, wojskowe przy Julianowskiej, osiedla Strumykowa i Karolinki, a także mieszkańcy domów prywatnych) pracują, a młodzież- uczy się i studiuje w Warszawie - do KTÓREJ NIE MAMY żADNEGO ŚRODKA KOMUNIKACJI ZBIOROWEJ. Dlatego robienie autobusu z pętli Kameralna w Józefosławiu do Złotokłosu przyjęliśmy jakby.. ktoś sobie z nas zakpił: zrobiono linię nie przybliżającą nas do Warszawy - tylko nas oddalającą. Czy Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, nie zna naszych potrzeb? A może, tak jak radni - nie chce ich znać?

3. Dlaczego linia Rojbusa z jadąc z Jeziórka przez Piaseczno - zamiast skręcać z Okulickiego w Puławską - nie może pojechać prosto Okulickiego - do Julianowskiej - w lewo do Geodetów - w lewo do Energetycznej i na jej końcu w prawo-do Puławskiej? Przecież - ani ta linia nie pokrywałaby się z najstarszą linią Rojbusu, ani nie dublowała by linii do Złotokłosu. Na proponowanym odcinku byłyby tylko trzy nowe przystanki: Julianowska / Okulickiego, Julainowska przy torze kolejowym, Energetyczna - obok Fashion Hause, z pominięciem przystanków na GEODETÓW, bo stamtąd jeździe linia Metro Wilanowska - Julianów. Dotychczasowym użytkownikom tej linii nie "spadłaby korona z głowy", bo ten "objazd" to tylko 5 minut dłużej, a skorzystałoby KILKA TYSIęCY osób...

4. Prosimy powalczyć, aby linia nocna (o której mówi pan Ryszard Kowalczyk) przejeżdżała Julianowską na odcinku Geodetów - Okulickiego.

Przy okazji skierowania przez Pana pytania dotyczące komunikacji ZTM Warszawa do P. Daniela Putkiewicza, prosimy o zadanie pytania dotyczącego transportu w naszych okolicach. W tym celu, proponujemy przedłużenie linii 724 (i częstsze kursy) - od Thomsona ulicami: Okulickiego - Julianowska - Kameralna (Józefosław) - Wilanowska - Geodetów - Puławska do Metra Wilanowska (co dałoby "linię okrężną" jeżdżącą do Piaseczna, albo przez Puławska, albo - jak dotychczas przez Powsin, Konstancin Jeziorną i Skolimów). Na taki rozwiązaniu skorzystaliby również mieszkańcy Konstancina, Skolimowa, naszej części Piaseczna, Józefosławia i Julianowa). Pozdrawiam Krzysztof (nazwisko i kontakt do wiadomości redakcji powiat-piaseczynski.info).
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje30 sierpnia 2008, 00:00,

Gminne Dożynki w Brześcach tereny Wspólnoty Gruntowej

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria poinformował, że Gminne Dożynki Święto Plonów, organizowane tradycyjnie w Górze Kalwarii, 31 sierpnia 2008 roku zagości w Brześcach na terenie Wspólnoty Gruntowej. Dożynki w Brześciach rozpoczną się od godziny 14:00 i potrwają do godziny 24:00. Organizatorzy zapraszają na Gminne Dożynki do Brześca.

Dożynki w Brześcach program niedzielnej imprezy:

14:00 Msza Św. Polowa na terenie Klubu Rolnika w Brześcach.
14:45 Przemarsz korowodu dożynkowego na plac dożynkowy.
15:00 Uroczystości obrzędowe w tym: 15.15 powitanie gości, godz. 15.30 dzielenie chleba, 15:45 Przemówienia okolicznościowe.
16:00 Rozstrzygnięcie konkursów.
16:00-18:00 Zorganizowana zostanie (na boisku szkolnym) przez Wejchert Golf Club - Akademia Golfa - Odrobina teorii, trochę praktyki i mini turniej z nagrodami!
17:00 występ Zespołów Ludowych z Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii.
18:00 Występ kapeli Stanisława Wielanka.
19:00 Zabawa taneczna.
24:00 Zakończenie imprezy.

Podczas Gminnych Dożynek odbędą się bezpłatne badania. Początek badań godz. 11:00. Mammografia dla wszystkich chętnych ( mammografię wykonuje się po 40 roku życia), Cytologia dla wszystkich chętnych, Densytometria rentgenowska dla wszystkich chętnych, zwyczajowo raczej po ok. 45 roku życia, Spirometria- wszyscy chętni, ale szczególnie osoby palące, pracujące w trudnych warunkach. UWAGA: Osoby z nieprawidłowymi wynikami badań zostaną zaproszenia do Centrum Zdrowia w Piasecznie na ul. Czajewicza na bezpłatną konsultacje lekarską, dalszą diagnostykę, czy dobranie aparatu słuchowego i in. w zależności od potrzeb.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria