Informacje28 lipca 2008, 00:00,

Uwaga Ważny Komunikat Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno informuje wszystkich mieszkańców, że na podstawie paragrafu 10 ust. 3, 4 i paragrafu 11 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 października 2006 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. Nr 191, poz. 1415) w dniu 1 sierpnia 2008 r. o godz. 17:00 przeprowadzony będzie w Piasecznie trening systemu wykrywania i alarmowania, polegający na uruchomieniu sygnału alarmowego w formie sygnału dźwiękowego, modulowanego trwającego 1 minutę.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje29 lipca 2008, 00:00,

M£ODZIEżOWA RADA GMINY W PIASECZNIE - OPINIE

Platforma Obywatelska w swoim programie podkreśla rolę obywateli w budowaniu społeczeństwa lokalnego. To właśnie my wszyscy - mieszkańcy naszych małych ojczyzn powinniśmy włączyć się w życie samorządu. I tu pojawia się problem. Jako radny bardzo często spotykam się z młodymi ludźmi, którzy chcieliby brać czynny udział w debacie publicznej, ale nie bardzo wiedzą jak to robić. Kolejny problem to przygotowanie merytoryczne. żeby poznać mechanizmy działanie samorządów trzeba przeczytać przynajmniej kilka ustaw, poza tym biorąc pod uwagę niedbalstwo naszego ustawodawcy nawet przeczytanie tych ustaw nie zawsze przyniesie efekt.

M£ODZIEżOWA RADA GMINY W PIASECZNIE

Właśnie, dlatego Platforma Obywatelska w Piasecznie rozpoczyna debatę dotyczącą powołania młodzieżowej rady gminy w Piasecznie. Ta inicjatywa, jeżeli zyska szeroką aprobatę, wywoła moim zdaniem bardzo pozytywne skutki. Po pierwsze da możliwość wypowiedzi ludziom młodym w ważnych kwestiach związanych z funkcjonowaniem miasta i gminy. Po drugie będzie impulsem, który mam nadzieje ożywi mieszkańców Piaseczna i rozszerzy krąg osób biorących udział w dyskusji o przyszłości Piaseczna. Po trzecie, przybliży ludziom wiedzę merytoryczną z zakresu samorządu niezbędną do brania czynnego udziału w dyskusji samorządowej.

CO MYŚLISZ NA TEMAT POWO£ANIA M£ODZIEżOWEJ RADY GMINY W PIASECZNIE

Pozycję młodzieżowych rad reguluje art. 5b ustawy o samorządzie gminnym. W artykule tym czytamy, że rada gminy na wniosek zainteresowanych środowisk może wyrazić zgodę na powołanie młodzieżowej rady gminy o charakterze konsultacyjnym. Rada gminy powołując młodzieżową radę nadaje jej statut określający zasady jej wyboru oraz zasady funkcjonowania. Zachęcam do zapoznania się z wzorem uchwały w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Gminy: uchwała (.doc), oraz wzorem statutu Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy: statut (.doc). Jestem ciekaw Państwa zdania?
autor/źródło: £ukasz Krawczyński - Wiceprzewodniczący Powiatowego Zarządu Platformy Obywatelskiej RP w Piasecznie