Informacje28 stycznia 2011, 00:00,

UTKANE Z PASJI - wystawa Pracowni Tkackiej Przeplotki

Pracownia Tkacka PRZEPLOTki Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli oraz Dyrekcja PZLPiT MAZOWSZE im. Tadeusza Sygietyńskiego serdecznie zapraszają na wystawę gobelinów Pracowni Tkackiej Przeplotki pt. UTKANE Z PASJI. Wystawa jest czynna do 25 lutego 2011 roku, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–16.00 w Mateczniku Mazowsze Centrum Folklorystycznym w Karolinie (ulica Świerkowa 2, Otrębusy).

UTKANE Z PASJI - wystawa Pracowni Tkackiej Przeplotki
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje28 stycznia 2011, 00:00,

SYSTEM POWIADAMIANIA SMS W UMiG PIASECZNO

Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie uruchomił system wczesnego powiadamiania mieszkańców SMS-ami. To nowoczesny, szybki sposób gwarantujący otrzymywanie wiarygodnych i rzetelnych informacji, które bezpośrednio dotrą do wszystkich zainteresowanych. - Na obecną chwilę to najszybszy i najpewniejszy sposób dotarcia z informacją - przekonuje burmistrz Zdzisław Lis. - Nie zawsze przeczytamy gazetę, czy zajrzymy na stronę internetową gminy, a telefon przy sobie ma praktycznie każdy. Dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie tego systemu na naszym terenie. Chcemy przede wszystkim ostrzegać naszych mieszkańców przed zagrożeniami, ale także docierać do nich z ciekawą, bieżącą informacją - dodaje burmistrz.

SYSTEM POWIADAMIANIA SMS W UMiG PIASECZNO

Jak to działa? System powiadamiania SMS został stworzony, przede wszystkim, na potrzeby Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, aby informować o zagrożeniach, które mogą wystąpić na terenie Gminy Piaseczno. – Szybka informacja to dziś podstawa skutecznej ochrony życia i mienia - mówi Tadeusz Tomczyk z urzędu miasta. Jeśli będą nadchodziły powodzie, wichury czy gwałtowne burze to każdy, kto jest zarejestrowany w naszej bazie, otrzyma stosowną informację na ten temat. Tematyka SMS-ów rozszerzona została również o informacje kulturalne, sportowe oraz o komunikaty urzędowe. Biuro Promocji Gminy będzie zarządzać systemem i redagować wysyłane informacje. - Na początku musimy stworzyć bazę danych, dlatego zaczynamy od akcji informacyjnej, aby jak najwięcej mieszkańców skorzystało z możliwości zapisania się do naszego sytemu - tłumaczy £ukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji. Ulotki z informacją jak się zarejestrować mieszkańcy otrzymają pocztą wraz z korespondencją podatkową, którą obecnie rozsyła Wydział Finansowy urzędu miasta. żadnych reklam nie będzie Zalogowani użytkownicy nie muszą się martwić, że zostaną zasypani ogromną ilością spamu i bezużytecznych reklam. – SMS-y będą dotyczyły wyłącznie określonych przy rejestracji tematów, ich częstotliwość nie będzie uciążliwa dla odbiorcy, skupimy się na najważniejszych komunikatach - zapewnia £ukasz Wyleziński.

SYSTEM POWIADAMIANIA SMS W UMiG PIASECZNO

Jak się zapisać? Aby zarejestrować swój numer telefonu i otrzymywać informacje należy wypełnić formularz umieszczony na stronie gminy www.piaseczno.eu, lub wysłać ze swojego telefonu SMS pod numer 726 898 549 o następującej treści: #numer miejscowości.temat Po wysłaniu SMS-a lub wypełnieniu ankiety system wygeneruje potwierdzenie rejestracji i wyśle je na zapisany w bazie numer.

Sposób wysłania SMS-a rejestracyjnego: Po kratce wpisz numer Twojej miejscowości:
00 Piaseczno
30 Zalesie Górne
31 Złotokłos
32 żabieniec

Po kropce wybierz tematy, które Cię interesują, wpisując odpowiednie litery:
A - Alarmy i zagrożenia
B - Komunikaty urzędowe
C - Wydarzenia kulturalne
D - Wydarzenia sportowe

Przykład: Jeśli mieszkasz np. w Runowie i interesują Cię wszystkie tematy wyślij SMS o treści #24.ABCD pod numer 726 898 549 Serdecznie zapraszamy do rejestracji.
autor/źródło: Zespół Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno