Informacje14 października 2016, 12:29,

Uszkodzono 20 samochodów w Starej Iwicznej - apel policji do świadków

Policjanci z Lesznowoli prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie uszkodzenia ubiegłej nocy 20 samochodów zaparkowanych pod jednym z supermarketów przy ulicy Jarząbka w Starej Iwicznej. Świadków oraz osoby mogące pomóc w identyfikacji sprawcy lub sprawców tego przestępstwa prosimy o pilny kontakt z policją tel. 22 60 45 840

Uszkodzono 20 samochodów w Starej Iwicznej - apel policji do świadków

Na ulicy Jarząbka w Starej Iwicznej na parkingu znajdującym przy supermarkecie, ubiegłej nocy doszło do uszkodzenia 20 zaparkowanych tam pojazdów. Sprawca lub sprawcy we wszystkich pojazdach powybijali szyby, porysowana została też karoseria niektórych samochodów. Z kilku aut skradziono głośniki i nawigację, a w jednym przypadku drukarkę.

Policjanci z komisariatu w Lesznowoli, którzy prowadzą tą sprawę przyjęli już 11 zawiadomień i apelują do wszystkich pozostałych poszkodowanych właścicieli samochodów o pilny kontakt.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu okoliczności, a przede wszystkim sprawców tej dewastacji prosimy o kontakt bezpośredni lub telefoniczny z policjantami z komisariatu w Lesznowoli tel. 22 60 45 840

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Wątek na forum: rozbite auta pod Biedronką przy ul. Jarząbka

Informacje14 października 2016, 22:12,

Otwarto przejazd przez Technicolor

Komunikacja w Józefosławiu - otwarto przejazd przez Technicolor. Gmina Piaseczno jeszcze we wrześniu rozpoczęła rozmowy z firmą Technicolor, które doprowadziły do otwarcia przejazdu przez teren firmy dla pełnego ruchu kołowego.

Pierwotnie Technicolor zgodził się na udostępnienie przejazdu wyłącznie dla autobusów komunikacji publicznej, choć Gmina od początku zabiegała o pełny dostęp dla mieszkańców. Po wdrożeniu organizacji ruchu, wielu kierowców korzystało z przejazdu przez łącznik pomimo zakazów wynikających z oznakowania dróg. Gmina ponownie zwróciła się do firmy Technicolor z prośbą o zgodę na przejazd samochodów osobowych. Wspólnie ustalono podpisanie aneksu, który taki ruch dopuszcza. 7 października Gmina przedstawia Dyrekcji Technicoloru propozycję nowej organizacji ruchu uwzględniającą ruch samochodów osobowych, a przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych na chodniku wzdłuż ul. Cyraneczki.

Po uwzględnieniu uwag dotyczących zakresu i formy ustawienia barier drogowych, 12 października uzyskano zatwierdzenie tego projektu przez Starostę Piaseczyńskiego. Równolegle uzgodniono treść aneksu do Umowy dzierżawy gruntu, na którym udostępniony jest przejazd. W piątek 14 października dokonano wdrożenia nowej, czasowej organizacji ruchu w terenie. Ten stan będzie obowiązywał do końca przebudowy skrzyżowania ul. Cyraneczki z ul. Julianowską.