Informacje11 czerwca 2008, 00:00,

Usuną słupy po trolejbusach na trasie Warszawa Piaseczno

Z gazety życie Warszawy dowiadujemy się, że tramwajarze usuną ponad sto słupów trakcji trolejbusowej między Dworcem Południowym w Warszawie a Piasecznem, które mijamy jadąc codziennie wzdłuż ulicy Puławskiej. Zardzewiałe slupy, to pamiątka po zlikwidowanej 13 lat temu linii trolejbusowej. Tramwaje odziedziczyły je po zlikwidowanych w latach 90. Miejskich Zakładach Komunikacyjnych. Poniżej, możecie zobaczyć jedno ze zdjęć przedstawiających pamiątkę po Warszawskich Trolejbusach, a zostało wykonane przez Pana Roberta Gardzińskiego z Agencji Fotograficznej Fotorzepa.

PAMI¡TKI PO WARSZAWSKICH TROLEJBUSACH Warszawa, ul. Puławska. Słupy trakcyjne ostatniej warszawskiej linii trolejbusowej, która została zamknięta 1 września 1995 r. Fot. Robert Gardziński - Fotorzepa. Zdjęcie pochodzi z zasobów Agencji Fotograficznej Fotorzepa

Zapewne jeszcze latem 2008 roku, słupy zostaną zdemontowane i wywiezione na złom. Profesjonalne usunięcie słupów, może kosztować nawet 500 tys. zł. ¬ródło powyższych informacji: www.zw.com.pl Do niedawna istniała koncepcja wykorzystania słupów do zawieszenia trakcji tramwajowej dla planowanej linii do Piaseczna. Jednak, ta inwestycja jest raczej mało prawdopodobna. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Zainteresowane osoby zachęcamy do zapoznania się z informacjami powiązanymi tematycznie: Zakonnicy dostali zajezdnię trolejbusową w Piasecznie (2007-08-23), Rozwój komunikacji na terenie Miasta i Gminy Piaseczno (2007-09-09), Losy linii tramwajowej łączącej Piaseczno z Warszawą (2007-09-30), Sprzedają tereny po zajezdni trolejbusowej w Piasecznie (2008-01-16), Deweloper kupił dawną zajezdnię trolejbusów Piaseczno (2008-04-24). Zapraszam do komentowania informacji, lub przyłączcie się do rozmowy na naszym prywatnym forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: zajezdnia w Piasecznie lub komunikacja w Gminie Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje11 czerwca 2008, 00:00,

Koncert zespołu NIECHęć w Kinie Uciecha Góra Kalwaria

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria zaprasza na koncert zespołu NIECHęć, który odbędzie się w ramach cyklu koncertów pod tytułem MUZYCZNE PI¡TKI w Górze Kalwarii. Już w najbliższy piątek 13 czerwca 2008 roku, o godzinie 19:00 na scenie Kina Uciecha, będzie można posłuchać zespołu NIECHęć. Wstęp tylko 5 złotych. Przyjdź na piątkowy koncert zespołu Niechęć. ¬ródło informacji www.gorakalwaria.net (współpracują z nami).

Zespół Niechęć gra muzykę z pogranicza jazzu. W ich dźwiękach, można znaleźć echa muzyki modalnej, nastrojów cold wave-owych, free-jazzu, nawet Chopina, ale przede wszystkim wciąż jest to muzyka improwizowana. Ich muzyka, jest gdzieś w pół drogi pomiędzy Joy Division a Coltrane'em, z tym, że ich nie interesuje kopiowanie zachodnich wzorców, nie ma w ich muzyce wszechobecnych rytmów klubowych, melodii klezmerskich. Zespół Niechęć chce grać po polsku. Po jednym z koncertów usłyszeli, że ich muzyka brzmi jakby się Chopin opium opalił i jazzu nasłuchał.

ZESPÓ£ NIECHęć

Skład zespołu NIECHęć: Rafal Blaszczak (gitar), Mariusz Prasniewski (bas), Michal Kaczorek (drums), Marcin Malinowski (piano), Maciej Zwierzchowski (saxophones). Więcej informacji na temat zespołu Niechęć, znajdziecie na stronie internetowej: myspace.com/niechec. Serdecznie zapraszamy na koncert Niechęć w Górze Kalwarii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria