Artykuł partnerski22 listopada 2019, 15:38,

Urządzenia i maszyny stosowane w gastronomii

Urządzenia i maszyny stosowane w gastronomii

Zanim potrawy trafią na restauracyjne stoliki, muszą zostać starannie przygotowane z użyciem rozmaitych sprzętów. W kuchniach wykorzystuje się wiele urządzeń do obróbki żywności, które usprawniają pracę personelu. Jakie sprzęty można znaleźć w wyposażeniu lokalu gastronomicznego?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Podstawowy podział urządzeń

Sprzęt gastronomiczny standardowo grupuje się na służący do magazynowania, produkcji oraz ekspedycji i transportu żywności. Z kolei w ramach każdej z wymienionych grup wyodrębnia się rozmaite maszyny i przyrządy o konkretnych funkcjach. W ten sposób sprzęty obecne w kuchni i na zapleczu dzieli się na urządzenia chłodnicze, urządzenia do mechanicznej obróbki żywności, urządzenia do obróbki cieplnej, meble gastronomiczne i pomocnicze przybory kuchenne. Aby nabyć wszystkie te sprzęty, najlepiej odwiedzić profesjonalny sklep gastronomiczny albo skorzystać z usług sklepów online, co przyspieszy zakupy.

Żeby uprościć i w pewnym stopniu zautomatyzować pracę personelu, większość sprzętów uległa unifikacji poprzez dostosowanie wymiarów obszarów roboczych do tak zwanej Gastro Normy (GN 1/1), której wymiar podstawy wynosi 560 x 325 mm. Wspomniane jednostki mają odzwierciedlenie w pojemnikach GN o odpowiednich wymiarach i numeracji. Taka normalizacja pozwala na wykorzystanie rozmaitych urządzeń, na przykład szafy mroźniczej, pieca konwekcyjno-parowego i krajalnicy, w przebiegu procesu przygotowywania potrawy bez zbędnego przekładania dań, co zapobiega ich zanieczyszczeniu krzyżowemu.

Urządzenia gastronomiczne do produkcji potraw i napojów

Wśród sprzętów do produkcji dań i napojów można wyróżnić urządzenia do obróbki mechanicznej. Służą one do krojenia, mielenia, miksowania i innych czynności zakładających zmianę konsystencji żywności. Kolejną grupą sprzętów w tej kategorii są wszelkie aparaty do obróbki cieplnej. Należą do nich między innymi piece konwekcyjno-parowe, frytkownice czy grille. Do produkcji napojów służą z kolei ekspresy do kawy i pozostałe urządzenia do produkcji napojów, w tym sokowirówki i blendery. Wszystkie wymienione sprzęty można znaleźć na stronie https://agusto.pl. W jednym miejscu uda się skompletować wyposażenie profesjonalnej kuchni.

Urządzenia do obróbki mechanicznej

Warto dowiedzieć się nieco więcej o wspomnianych wyżej urządzeniach do obróbki mechanicznej. Takich sprzętów używa się do obierania i oczyszczania, rozdrabniania oraz formowania produktów. Na czym polegają te procesy? Obieranie i oczyszczanie ma na celu usunięcie z żywości części niejadalnych i zanieczyszczeń. Rozdrabnianie służy zmniejszeniu rozmiarów surowca oraz osiągnięciu określonej formy i kształtu. Do tego celu używany jest sprzęt gastronomiczny do krojenia, np., krajalnice, rozgniatania (np. młynki i maszynki do mielenia), ściskania (ubijarki) i piłowania (np. piły do kości). Do obróbki mechanicznej służą też miksery, tłuczki i wyciskarki soku.

Urządzenia gastronomiczne, które powinny zaleźć się w każdej kuchni, muszą ułatwiać obróbkę żywności, jej przechowywanie i transport. Znając podstawowy podział sprzętów oraz ich funkcje, łatwiej skompletować profesjonalne wyposażenie baru czy restauracji. Dzięki posiadanej wiedzy nie trzeba obawiać się, że pracę kucharzy zakłóci niewystarczająca ilość urządzeń czy ich niedopasowanie do sposobu przygotowywania potraw określonego rodzaju.

autor/źródło: agusto.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski22 listopada 2019, 15:36,

Kosmetyki dla mężczyzn – czy to naprawdę potrzebne?

Kosmetyki dla mężczyzn – czy to naprawdę potrzebne?

Mogłoby się wydawać, że kosmetyki to głównie działka kobiet. W XX i XXI wieku to najczęściej panie sięgają po kremy, kosmetyki kolorowe czy rozmaitą pielęgnację. Współczesny mężczyzna wielu osobom kojarzy się z naturą i możliwe, że wręcz z dzikością. Okazuje się jednak, że panowie również powinni sięgać po produkty, wspierające ich urodę oraz zdrowie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

KOSMETYKI DLA MĘŻCZYZN – CZY TO NAPRAWDĘ POTRZEBNE?

Mogłoby się wydawać, że kosmetyki to głównie działka kobiet. W XX i XXI wieku to najczęściej panie sięgają po kremy, kosmetyki kolorowe czy rozmaitą pielęgnację. Współczesny mężczyzna wielu osobom kojarzy się z naturą i możliwe, że wręcz z dzikością. Okazuje się jednak, że panowie również powinni sięgać po produkty, wspierające ich urodę oraz zdrowie.

ZMĘCZONA SKÓRA

Skóra jest naszą tarczą, naszą ochroną. To ona codziennie zmaga się z zanieczyszczeniami, które znajdują się w powietrzu. To ona narażona jest na działanie mrozu, deszczu, wiatru, potu. Nic dziwnego, że bez odpowiedniej pielęgnacji staje się sucha, popękana i sprawia dyskomfort. Odpowiednie kosmetyki dla mężczyzn mogą tu działać cuda. Wystarczy dobrać pielęgnację do typu skóry i jej potrzeb oraz stosować ją codziennie. Różnicę zauważymy naprawdę szybko. Ulgę może przynieść już pierwsza aplikacja. Jeśli chodzi o to, jakie kosmetyki dla mezczyzn powinniśmy kupić, tu najczęściej pojawiają się kremy do twarzy, balsamy do ciała, żele pod prysznic czy do mycia twarzy. To podstawowe minimum!

IDEALNA FRYZURA

Nie oszukujmy się. Żaden z nas nie ma idealnej fryzury zaraz po przebudzeniu. Każde włosy wymagają chociaż minimum zaangażowania. Tu również pomocne okazują się kosmetyki dla mezczyzn. W zależności od preferencji, możemy wybrać: żel, piankę, gumę, pastę czy lakier. Każdy produkt ma inne zastosowanie i właściwości. Zapoznajmy się z nimi przed zakupem. Decydując się na kosmetyki dla mężczyzn, warto pamiętać też o aspekcie pielęgnacyjnym i dobrać odpowiedni szampon oraz odżywkę do naszych włosów. To sprawi, że modelowanie i działanie, np. gorącego powietrza suszarki nie będzie ich tak niszczyć.

BUJNA BRODA

Brody nadal są w modzie. Jeśli korzystamy z usług profesjonalnego barbera, to doskonale wiemy, jak ważna jest pielęgnacja również i w tym aspekcie. Kosmetyki dla mężczyzn pomogą nam nie tylko zadbać o aspekt wizualny naszej brody, ale i o higienę. To bardzo ważne. Na rynku dostępne są specjalne szampony i oleje do brody. Ich zadaniem jest czyszczenie, odświeżanie, ale też usuwanie wszelkich bakterii i mikroorganizmów. Wypielęgnowana broda jest piękna, świeża i miękka!

 Zastanawiasz się, gdzie można kupić najlepsze kosmetyki dla mezczyzn? Fantastyczne, sprawdzone, polskie i zagraniczne marki znajdziesz w sklepie Faceman. To drogeria internetowa, która zachwyca szerokim asortymentem, stworzonym z myślą o mężczyznach! Zapraszamy na: https://faceman.pl/

autor/źródło: faceman.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie