Informacje14 maja 2016, 13:00,

Uroczystości z okazji Dnia Strażaka na Rynku Miejskim w Piasecznie

W sobotę 14 maja 2016 roku na miejskim rynku w Piasecznie, odbędą się uroczystości z okazji Dnia Strażaka.

Uroczystości z okazji Dnia Strażaka na Rynku Miejskim w Piasecznie

Obchody rozpoczną się o godz. 13.00 uroczystą Mszą Świętą w intencji strażaków. Następnie na miejskim rynku ustawi się pododdział uformowany z jednostek OSP z terenu Gminy Piaseczno, tj. z OSP Bobrowiec, OSP Bogatki, OSP Grochowa, OSP Chojnów, OSP Jazgarzew, OSP Piaseczno i OSP Złotokłos. Meldunek przyjmie Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Piasecznie Zdzisław Lis, który chwilę później wygłosi przemówienie.

W dalszej części uroczystości nastąpi przekazanie nowego samochodu pożarniczego dla Jednostki OSP Jazgarzew. Pojazd ten dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i wyposażony jest w sprzęt umożliwiający działanie przy pożarach, powodziach, zdarzeniach drogowych oraz zagrożeniach środowiska.

Na zakończenie obchodów pododdziały strażaków przedefilują przed zgromadzonymi gośćmi.

Informacje14 maja 2016, 17:00,

Bal w pokoju lal w wykonaniu Teatru Teatraluszki w Piasecznie

14 maja 2016 roku o godzinie 17:00 odbędzie się premiera spektaklu pt. Bal w pokoju lal, w wykonaniu Teatru Teatraluszki. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Zapraszamy mieszkańców na spektakl.

Bal w pokoju lal w wykonaniu Teatru Teatraluszki w Piasecznie

Teatr przedszkolaków "Teatraluszki" scenariusz - Zofia Wójcik; adaptacja, reżyseria - Ewa Kłujszo; oprawa muzyczna Ziemowit Kłujszo Lalki i pajace nie mogą się doczekać na bal, który ma się odbyć dziś w nocy, gdy tylko dzieci pójdą spać. Ma ich o tym powiadomić Miś, ale... Co się wydarzyło? Przyjdźcie zobaczyć.