Informacje27 maja 2013, 00:00,

Uroczystości rocznicowe czczące pamięć rozstrzelanych więźniów Pawiaka w Magdalence

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Proboszcz Parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zapraszają na uroczystości upamiętniające 70 rocznicę pomordowania więźniów Pawiaka oraz na Mszę Św. polową, które odbędą się 28 maja 2012 roku w Miejscu Straceń w Magdalence przy ul. Jarzębinowej. W miejscu kaźni stoi pomnik upamiętniający ich cześć. Zapraszamy na uroczystości do Magdalenki.

Program obchodów 70 rocznicy pomordowanych więźniów Pawiaka:
11.00 uroczystości na Pawiaku
12.00 podstawienie autokaru na ul. Dzielną w Warszawie (okolice Muzeum)
12.00 podstawienie autokaru na ul. Okuniewską 1 w Wesołej
13.00 przewóz Gości na cmentarz w Magdalence
13.30 przewóz Gości na miejsce straceń w Magdalence
14.00 poczęstunek polowy: kawa, herbata, ciastka
14.30 uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem, asysta Honorowa Wojska Polskiego, powitanie przez Panią Marię Jolantę Batycką-Wąsik (Wójt Gminy Lesznowola)
15.00 Msza Św. polowa
15.50 przemówienia Gości
ok. 16.00 zakończenie uroczystości.

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola

Informacje25 maja 2013, 00:00,

Występy gości z Chin w Amfiteatrze Konstancin

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na występ gości z Chin, który odbędzie się 25 maja 2013 roku o godz. 16.00. Miejsce: Amfiteatr w Parku Zdrojowym, Konstancin-Jeziorna. W programie: chińska muzyka ludowa, tradycyjny taniec chiński, oryginalne pieśni solowe, chóralne w wykonaniu wykładowców i studentów Uniwersytetu w Huanggang miasta partnerskiego Gminy Piaseczno. 26 maja występ gości z Chin, będzie można obejrzeć w Parku przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie: Piknik Rodzinny w Piasecznie.

Występy gości z Chin w Amfiteatrze Konstancin
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna