Informacje24 sierpnia 2014, 09:00,

Uroczystość rocznicowa poświęcona Powstańcom poległym w Lasach Chojnowskich

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Centrum Kultury w Piasecznie i Związek Żołnierzy NSZ Koło im. por. Antka w Piasecznie zapraszają na uroczystość rocznicowa poświęcona Powstańcom poległym w Lasach Chojnowskich, która odbędzie się 24 sierpnia 2014 roku. Miejsce: Zimny Dół, Żabieniec.

Uroczystość rocznicowa poświęcona Powstańcom poległym w Lasach Chojnowskich

godz. 9.00 - 11.00: spotkanie z rekonstruktorami walk
- Msza święta polowa
- wystąpienie okolicznościowe przedstawiciela NSZ Koło im. por. "Antka"
- wystąpienia władz samorządowych
- złożenie kwiatów przy Pomniku "Szaniec Nieugiętych" oraz Pomniku Leśników Mazowieckich
- rekonstrukcja walki na Zimnym Dole
Rekonstrukcja walki Kompanii Leśnej im. "Szarego" pod dowództwem por. „Antka” z Samodzielnego Batalionu im. Brygadiera Mączyńskiego Narodowych Sił Zbrojnych Związek Żołnierzy NSZ Koło im. Porucznika „Antka” w Piasecznie
- spotkanie przy ognisku (żołnierska grochówka)

Informacje24 sierpnia 2014, 16:00,

Kwintet Tanquillo - Musica Da Camera w Konstancinie-Jeziornie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert z cyklu Musica Da Camera, podczas którego wystąpi kwintet TANQUILLO. W programie koncerty najpiękniejsze tanga i utwory taneczne. Koncert odbędzie się 24 sierpnia 2014 roku o godz. 16.00 w Amfiteatrze, Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert w Konstancinie.

Kwintet Tanquillo - Musica Da Camera w Konstancinie-Jeziornie

TANQUILLO zespół specjalizuje się w wykonawstwie tanga argentyńskiego, dlatego program koncertu wypełnią najpiękniejsze tanga i utwory taneczne . Wystąpią: Elwira Śliwikiewicz - Cisak - akordeon, Piotr Chilimoniuk - fortepian, Jakub Niedoborek - gitara, Dariusz Drzazga - skrzypce, Michał Kowalczyk - kontrabas.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie