Informacje30 września 2008, 00:00,

Uroczyste otwarcie świetlicy w £azach - koncert Sorry Boys

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zaprasza na uroczystość otwarcia nowej świetlicy w £azach. GOK oddaje do użytku nową salę widowiskową, która mają nadzieję, że będzie tętnić życiem. Impreza odbędzie się 2 października 2008 roku o godz. 16:00 w świetlicy przy ul. Przyszłości 8 w £azach. W programie m.in. uroczyste przecięcie wstęgi, pokaz tańca, występ zespołu Sorry Boys, poczęstunek. Spotkanie poprowadzi Marek Wiernik. Informacja od Aleksandry Gąsowskiej z GOK Lesznowola (współpracują z nami).

Sorry Boys - Fire

Sorry Boys, będzie gościem specjalnym czwartkowej uroczystości. Zespół powstał w roku 2006 w Warszawie. Dorobił się już dziesiątek koncertów, kompletu nagród i wyróżnień oraz oryginalnego brzmienia, charyzmatycznych gitar i wokalistki o niezwykłym głosie. Czasami eklektyczny repertuar na scenie wynika z rożnych fascynacji pięciu osob do muzyki. Sorry Boys to połączenie indii, przestrzennych gitar, często ściany dźwięku, z mocno wybujałymi retro dźwiękami, z wokalem często określanym przez innych, jako dodatkowy instrument. Sorry Boys przygotowuje materiał na debiutancką płytę. Sorry Boys tworzą: Izabela Komoszyńska, Tomasz Dąbrowski, Piotr Blak, Jacek Perkowski i Kuba Zawadziło. Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.sorryboys.pl Przed lub po uroczystym otwarciu, będzie możliwość przeprowadzenia wywiadu z zespołem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, na uroczyste otwarcie nowej świetlicy w £azach. Już od 6 października 2008 roku, w świetlicy będą odbywały się zajęcia. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, do zapoznania się z programem zajęć: świetlica £azy (.doc)
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola £azy

Informacje26 września 2008, 00:00,

Koncert zespołu BIR LAND w Gospodzie Zalesie Dolne

Informujemy, że w najbliższy piątek 26 września 2008 roku, o godzinie 20:00 w Gospodzie Zalesie w Zalesiu Dolnym przy Al. 3-go Maja, odbędzie się koncert zespołu szantowego BIR LAND. Zespół Bir Land wystąpi w składzie: Brunon Niewiński (gitara akustyczna, basowa, śpiew), Krzysztof Rukat (gitara akustyczna, śpiew), Robert Niewiński (instrumenty perkusyjne, śpiew). Wstęp wolny. O koncercie dowiedziałem się z plakatów reklamowych, rozwieszonych na terenie Piaseczna. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, na koncert zespołu BiR Land do Zalesia Dolnego.

BIR Land zespół powstał na przełomie sierpnia i września 1998 roku z inicjatywy dwójki młodych ludzi, zarażonych od lat żeglowaniem, śpiewaniem szant, piosenki żeglarskiej i nie tylko. Pierwsze zebranie organizacyjne, a zarazem występ związany z zakończeniem sezonu, odbyło się w piaseczyńskiej kafejce żeglarskiej "Bistro u przyjaciół Bosmana". Tam też powstała pierwsza nazwa zespołu: "Z Beczki Bosmana" i zachowała się do wyjazdu na festiwal piosenki żeglarskiej zespołów amatorskich w Mikołajkach. Po tym festiwalu nazwa zmieniła się na bardziej szuwarowo-bagienną nazwę "BiR Land", przypominająca najlepszy napój o złocistym kolorze. Oczywiście skład zespołu pomimo zmiany nazwy nie zmienił się. Oprócz tego, że zespół narodził się w Piasecznie, to do tej pory jest jedyną tak prężnie działającą i koncertującą piaseczyńską formacją szantową. Nie powiem, formacja wzięła dynamikę śpiewu od EKT-Gdynia, wrażliwość od Zejmana & Garkumpla i tęsknotę za morzem od Czterech Refów. Zapraszamy na koncert BIR LAND.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno