Informacje14 listopada 2013, 00:00,

Uroczyste otwarcie boiska piłkarskiego z certyfikatem FIFA 2 STAR w Piasecznie

16 listopada 2013 roku zapraszamy na oficjalne otwarcie supernowoczesnego piłkarskiego boiska treningowego, które otrzymało właśnie najwyższy certyfikat FIFA 2 Star. Pierwsze wkopanie łopaty na stadionie miejskim miało miejsce 21 sierpnia, a już niespełna po trzech miesiącach mamy gotowy obiekt sportowy z najwyższej półki, na którym niemal przez cały rok, o każdej porze, będą mogli trenować piłkarze i piłkarki z gminy Piaseczno.

OTWARCIE BOISKA PI£KARSKIEGO Z CERTYFIKATEM FIFA 2 STAR W PIASECZNIE

– Z okazji oddania do użytku jednego z najnowocześniejszych w Polsce boisk ze sztucznej nawierzchni przygotowaliśmy imprezę sportową z licznymi atrakcjami – zaprasza wszystkich mieszkańców na stadion miejski burmistrz Zdzisław Lis. W programie, który rozpocznie się o godz. 14.00, przewidziano mecz towarzyski KS GOSIRKI PIASECZNO – UMKS PIASECZNO oraz mecz pomiędzy samorządowcami a byłymi gwiazdami KS Piaseczno. W przerwach i pomiędzy meczami będą miały miejsce zabawy i konkursy piłkarskie z nagrodami. Atrakcją będą też profesjonalne pokazy trików piłkarskich w wykonaniu Dawida Krzyżowskiego – jednego z najlepszych freestylerów w Europie, który poprowadzi też warsztaty z młodzieżą. Na wszystkich przybyłych będzie też czekać wspaniały żurek oraz znakomita kawa w nowo otwartej kawiarni. Zwieńczeniem wspólnego sportowego święta będzie pokaz sztucznych ogni, który powinien rozpocząć się o godz. 17.30. Całe wydarzenie będzie miało miejsce na Stadionie miejskim GOSiR Piaseczno, ul. 1 Maja 16.

Boisko o długości 105 metrów i szerokości 68 metrów spełnia wymogi Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej FIFA. Zastosowano w nim zieloną syntetyczną trawę o wysokości włókna 4,5 cm, zasypaną piaskiem kwarcowym i granulatem gumowym w kolorze czarnym. Syntetyczna nawierzchnia została ułożona na specjalnie przygotowanym podłożu, które z jednej strony przyjmie i odprowadzi głębiej wodę opadową z terenu boiska, a z drugiej – stworzy elastyczne podłoże, zapewniając amortyzację i minimalizując możliwość powstawania kontuzji wśród graczy. Boisko przystosowane jest również do montażu dwóch zestawów bramek ruchomych, aby można było go podzielić na dwie części i przeprowadzenia jednocześnie dwa treningi. Za bramkami zamontowane zostaną w najbliższych dniach piłkochwyty, a sztuczne oświetlenie zapewni możliwość korzystania z obiektu również po zmroku. Wykonane zostaną też murki z siedziskami dla kibiców oraz wiaty dla zawodników i trenerów

W ramach inwestycji wartej blisko 2,9 mln zł wykonano również chodnik z kostki betonowej oraz drogę z tłucznia.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje15 listopada 2013, 00:00,

Warsztat Empatyczna komunikacja, czyli potęga pytań w budowaniu relacji z dzieckiem

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na warsztat pedagogiczno - psychologiczny organizowany w ramach projektu Wszechnica Rodzica w Przystanku Kultura pt.: Empatyczna komunikacja… czyli potęga pytań w budowaniu relacji z dzieckiem. Warsztat odbędzie się w sobotę 16 listopada 2013 roku w godz. 12.00-14.30, w Przystanku Kultura przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Zapisy w Recepcji Przystanku Kultura i pod numerem telefonu: (22) 716 79 62. Zapraszamy na na warsztat pedagogiczno - psychologiczny.

EMPATYCZNA KOMUNIKACJA CZYLI POTęGA PYTAń W BUDOWANIU RELACJI Z DZIECKIEM

"Empatyczna komunikacja..., czyli potęga pytań w budowaniu relacji z dzieckiem" to warsztat skierowany do rodziców i wychowawców dzieci od 10 r.ż., którzy pragną poprawić swoje relacje z dziećmi i nauczyć się wzmacniać ich wiarę we własne możliwości. Jednym słowem dla wszystkich, którzy chcieliby nie tylko wychowywać swoje dzieci, ale również wspierać je i towarzyszyć im w dorastaniu. W trakcie warsztatu: zastanowimy się nad naszymi przekonaniami na temat bycia rodzicem/wychowawcą, porozmawiamy o tym, czym jest szacunek w relacji, zastanowimy się, jak rozmawiać z dzieckiem, żeby chciało nas słuchać i do nas mówić. Czas trwania warsztatu: 2 godz. Cena 30 zł.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Knitter, pedagog oraz certyfikowany trener rozwoju osobistego. Magdalena Knitter pracuje jako niezależny trener i coach, współpracując z wieloma ciekawymi ośrodkami rozwoju, domami kultury oraz fundacjami, prowadząc warsztaty z zakresu umiejętności psychospołecznych dla dorosłych, młodzieży oraz dla rodziców. Zajmuje się również life coachingiem, wspierając kobiety w procesie zmiany. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Klub Klasy Kobiet w Piasecznie.
autor/źródło: Wszechnica Rodzica