Informacje29 kwietnia 2011, 00:00,

Uroczyste Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 MAJA

Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Parafia św. Anny w Piasecznie, Organizacje kombatanckie, Centrum Kultury w Piasecznie, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, GOSiR Piaseczno oraz Piaseczyńska Grupa Obywatelska zapraszają na uroczyste Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczyste Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczyste Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 2011

10.00 - Uroczyste Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja Msza Św. za Ojczyznę z udziałem chóru Lira.
10.00 - 14.00 - projekt 3 Maj www.3maj.pl
11.15 - Część oficjalna uroczystości- HYMN NARODOWY w wykonaniu Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej, wystąpienia okolicznościowe, złożenie wiązanek przy Tablicy Marszałka J. Piłsudskiego i Tablicy Sybiraków.
11.45 - Spotkania z pieśnią, czyli wspólne piaseczynian śpiewanie - Plac Piłsudskiego (Przed Ratuszem).
13.00 - 15.00 - XI Piaseczyńska Mila Konstytucyjna (Skwer Kisiela).
19.30 - Sala Niebieska Domu Parafialnego - Pieśni i Arie Polskie, wystąpią: DOROTA LASKOWIECKA - sopran (solistka Opery Śląskiej i Opery Krakowskiej), GRZEGORZ SZOSTAK - bas (solista Teatru Wielkiego w £odzi), EWA GUZ-SEROKA - fortepian.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje22 kwietnia 2011, 00:00,

Krzysztof Kozłowski - wystawa malarstwa w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na wystawę malarstwa Krzysztofa Tadeusza Kozłowskiego. Wystawa będzie dostępna w dniach od 29 kwietnia do 13 maja 2011 roku w Centrum Kultury w Piasecznie. Zapraszamy na wystawę!

Krzysztof Kozłowski - wystawa malarstwa w Piasecznie

Krzysztof Tadeusz Kozłowski urodzony 1951 roku w Krakowie. Absolwent Wydziału Weterynarii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Koleje życia osiedliły go w 1978 roku w Sułkowicach. Zadebiutował w 2005 roku indywidualną wystawą w krakowskiej galerii RIO. W latach 2006-2007 utrzymywał kontakt z grupą artystów Communio Graphis z Góry Kalwarii. W tym czasie wziął udział w IX Międzynarodowym Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych. Prezentował prace na wystawach w krakowskich galeriach takich jak „Kotłownia” znajdującej się przy Politechnice Krakowskiej oraz Stańczyk - Fundacji Sztuk Osób Niepełnosprawnych. Jego prace umieszczane były w kwartalniku Słowem i kształtem. Jest autorem książki o tematyce kynologicznej opatrzonej w dużej części we własne opracowania graficzne.

Krzysztof Kozłowski

W SPZG od 2007 roku. W 2008 roku w Klubie Artystycznym GALERIA przedstawił swoje prace podczas indywidualne wystawy wiosennej j i jesiennej poplenerowej, która była jego udanym debiutem w technice malarstwa olejnego. Wystawiał swoje obrazy również w Krakowie i Warce. Realizuje się w alegorycznych fantazjach, portretach, postaciach zwierząt i pejzażach przy użyciu ołówka, węgla, pasteli, akwareli, gwaszu i ostatnio oleju. Sygnowany na jego pracach pseudonim K.Kit artysta zapożyczył od bohatera ulubionej książki z lat młodzieńczych Bellew Zawierucha.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno