Informacje21 czerwca 2013, 00:00,

Uroczyste obchody 650-lecia Cieciszewa


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W najbliższą niedzielę 23 czerwca 2013 roku - Cieciszew będzie świętował 650-lecie lokacji wsi. Z tej okazji na mieszkańców i gości czeka szereg atrakcji, w tym m.in. pokaz walk rycerskich. Na uroczystości zapraszają: Burmistrz Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Rada Sołecka Sołectwa Cieciszew. Zapraszamy na uroczyste obchody 650-lecia Cieciszewa.

UROCZYSTE OBCHODY 650-LECIA CIECISZEWA

Jubileuszowe uroczystości rozpocznie msza święta, którą o godz. 12 w intencji mieszkańców Cieciszewa odprawi ks. Jacek Dzikowski, proboszcz parafii pw. św. Zygmunta. Po nabożeństwie zostanie odsłonięty obelisk upamiętniający 650-lecie lokacji tej podkonstancińskiej wsi. Po części oficjalniej zapraszamy na piknik rodzinny z historią w tle. Jego główną atrakcją będzie pokaz walk rycerskich. Ponadto każdy będzie mógł założyć zbroję oraz spróbować swoich sił w konkurencjach fizycznych, a także turnieju łuczniczym. To jednak nie koniec. Na wszystkich uczestników festynu, będzie czekał darmowy poczęstunek z grilla.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz

Informacje21 czerwca 2013, 00:00,

ZLOT ROWEROWY KRAINY JEZIORKI 2013


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

23 czerwca 2013 roku zapraszamy rowerzystów z terenu Krainy Jeziorki oraz wszystkich miłośników jednośladów na Zlot Rowerowy Kraina Jeziorki 2013, który będzie pierwszym tego typu spotkaniem środowiska rowerowego z obszaru Krainy. Spotykamy się o godz. 13:00 w Prażmowie w Starej Gorzelni leżącej niedaleko szlaku głównego Krainy Jeziorki (na trasie szlaku zielonego Ścieżka rowerowa Doliną Jeziorki). To miejsce, niedaleko serca Krainy Jeziorki, do którego większość cyklistów będzie mieć w miarę porównywalną odległość.

ZLOT ROWEROWY KRAINY JEZIORKI

Cykliści indywidualni organizują swój dojazd we własnym zakresie. Natomiast osoby zainteresowane wyjazdem grupowym z Grójca (Stowarzyszenie WGR KiS 601-547-305), Piaseczna (Pędziwiatr, chętni mogą dojechać na Zlot z przewodnikiem Panem Maciejem - konieczny kontakt 881 77 55 33), Konstancina - Jeziorny (Rowerowy Konstancin, Krzysztof Bajkowski – www.facebook.com/RowerowyKonstancin) oraz Góry Kalwarii (wyjazd spod Ratusza w Górze Kalwarii o godz. 9:00 (UWAGA ZMIANA) - 881 77 55 33) proszone są o bezpośredni kontakt z cyklistami z tych miejscowości.

ZLOT ROWEROWY KRAINY JEZIORKI 2013

Na miejscu dla uczestników przewidziano kiełbaski na grillu oraz dla pierwszych 100 rowerzystów najnowsza mapa topograficzna Krainy Jeziorki! Dokładna lokalizacja znajduje się na mapie. Udział bezpłatny wystarczy wysłać mejla (strzyzewski@piaseczno.eu) o planowanym dotarciu na Zlot i podaniu liczby uczestników (w końcu musimy wiedzieć ile zamówić kiełbasek!). Koniecznie weźcie coś na komary, w czystej, ekologicznej Krainie, gdzie też Jeziorka wartko płynie jest ich sporo! Wasze uwagi na temat oznakowania, przebiegu szlaków rowerowych mile widziane! Kolejny etap wyznaczania i budowy szlaków rowerowych będzie Waszego autorstwa! W razie dużej niepogody podamy inny termin Zlotu! Do zobaczenia na szlaku (Krainy Jeziorki oczywiście)!
autor/źródło: Arkadiusz Strzyżewski Kraina Jeziorki www.krainajeziorki.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie