Informacje8 maja 2009, 00:00,

Uroczyste obchody 10-lecia Świetlicy w Wólce Kosowskiej

Sołtys, Rada Sołecka, Towarzystwo Kulturalno Oświatowe Wólka Kosowska Kosów, Koło Gospodyń Wiejskich, uczestnicy zajęć świetlicowych, GOK Lesznowola serdecznie zapraszają na uroczyste obchody 10-lecia Świetlicy w Wólce Kosowskiej. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 maja 2009 roku o godz. 16:00 w Świetlicy w Wólce Kosowskiej przy ul. Nadrzecznej. Piękna i przemiła uroczystość w stylu piknikowym - czar wspomnień, czyli slajdy i opowieści z działalności z ostatnich 10 lat, występy uczestników zajęć w świetlicy, muzyka, taniec i śpiew, recytacje, zabawy z clownem i inne atrakcje, a na koniec dyskoteka. Serdecznie zapraszamy na 10-lecie Świetlicy w Wólce Kosowskiej.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Lesznowola

Informacje9 maja 2009, 00:00,

IX Piaseczyńska Wiosna Muzyczna Piaseczno - zaproszenie

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno i Parafia Świętej Anny oraz Parafia Maki Bożej Różańcowej w Piasecznie serdecznie zapraszają na IX Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną (koncerty muzyki poważnej). W najbliższą niedzielę 10 maja 2009 roku, o godzinie 19:30 w Kościele Św. Anny w Piasecznie (Plac Piłsudskiego 10), wystąpi Zespół Muzyki Cerkiewnej. Wstęp wolny. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie (współpracują z nami). Zapraszamy na Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną w Piasecznie.

IX Piaseczyńska Wiosna Muzyczna Piaseczno

Zespół Muzyki Cerkiewnej istniej 35 lat. Jego założycielem i dyrygentem jest ksiądz Jerzy Szurbak. Muzyka cerkiewna, będąca swoistą syntezą elementów bizantyjsko-greckich oraz staroruskich, w interpretacjach Zespołu ukazuje swój specyficzny, mistyczno - doksologiczny charakter. Na przestrzeni owych 35 lat istnienia, w kronice zespołu odnotowano ponad 1500 koncertów, wiele nagrań radiowych, telewizyjnych i filmowych. W swoim dorobku artystycznym posiada 8 płyt analogowych, 14 kompaktowych oraz 24 kasety audio. Obok regularnej działalności koncertowej ZMC uczestniczył w licznych festiwalach muzyki sakralnej i oratoryjnej w kraju i zagranicą. Wielokrotnie dawał oprawę muzyczną do filmów A. Wajdy, J. Skolimowskiego, A. Holland i innych reżyserów. Ksiądz Jerzy Szurbak był współtwórcą Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce i wieloletnim członkiem jury tegoż festiwalu. W repertuarze ZMC znajdziemy dzieła takich kompozytorów jak: G.Gorczyckiego, D. Bortniańskiego, P. Czajkowskiego czy S. Prokofiewa.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno