Informacje11 sierpnia 2010, 00:00,

UPAD£E IMPERIUM - Letnie Kino Plenerowe w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola zaprasza mieszkańców na Letnie Kino Plenerowe w Lesznowoli, które odbędzie się w najbliższy piątek 13 sierpnia 2010 roku o godz. 21.00. Tym razem, zostanie zaprezentowany film UPAD£E IMPERIUM reż. K. Szachnazarow. Miejsce: parking przed Urzędem Gminy w Lesznowoli, przy ul. GRN (przy oknach siedziby Biura Głównego GOK). Wstęp wolny! Zapraszamy.

Iszczeznuwszaja Impierija - Upadłe imperium

Upadłe imperium. Kolejny seans piątkowy to spotkanie z Iszczeznuwszaja Impierija (Utracone imperium). Znowu czeka nas powrót do przeszłości tym razem będzie to powrót do czasów Związku Radzieckiego. Z bez nostalgii, bez idealizowania i bez rozdrapywania ran. Dowiemy się jak to było dorastać w sowieckiej Moskwie. Bohaterem filmu jest pochodzący z inteligenckiej rodziny Sierioża, student pierwszego roku pedagogiki, który sam sprawia nie lada problemy wychowawcze. Zamiast słuchać wykładów o partii słucha zachodniej muzyki rockowej, pije piwo i kupuje wranglery. Czy miłość go odmieni? Czy ukierunkuje swój bunt? Ciekawe i nieznane bliżej polskim widzom kino. Poleca Rosyjski Ośrodek Kultury i Nauki w Polsce. Reżyseria: K. Szachnazarow. Występują: A. Liapin, L. Miliuzina, I. Kupriejenko, J. Baranowski i in.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola

Popularny: 1100 odsłonInformacje11 sierpnia 2010, 00:00,

INTERNETOWA MAPA POWIATU PIASECZYńSKIEGO

Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Piasecznie udostępnił internetową mapę powiatu piaseczyńskiego. Mapa umożliwia wyświetlanie szeregu warstw tematycznych, m.in.: granic obrębów geodezyjnych, granic i numerów działek, budynków, ulic, granic gmin, terenów leśnych, wód powierzchniowych i liniowych. Do wykonania mapy wykorzystano ortofotomapę przygotowaną na podstawie zdjęć satelitarnych. Mapa dostępna jest pod adresem piaseczynski.e-mapa.net