Informacje7 września 2007, 00:00,

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznowoli - zaproszenie

Gminny Ośrodku Kultury w Lesznowoli zaprasza na inaugurację kolejnego semestru Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznowoli, która odbędzie się w piątek 5 października 2007 roku, o godzinie 19:00, w restauracji Ceregiela w Lesznowoli. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich seniorów, oraz osób niepracujących zawodowo.

W restauracji Ceregiela o godzinie 19:00 rozpocznie się Wieczór Kubański. Będzie muzyka na żywo, poczęstunek, nauka tańca i pokazy slajdów. Zaproszenia jest w cenie 25 zł od osoby, do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli, ul. Gminnej Rady Narodowej 60, 05-506 Lesznowola.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

W tym semestrze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznowoli będą odbywać się spotkania w każdą środę o godzinie 10:30 w świetlicy w £azach (ul. Przyszłości 8). Raz w miesiącu będą organizowane wycieczki do muzeów. Opłata za I semestr 2007/2008 Uniwersytetu Trzeciego Wieku to koszt 40 złotych. Bardziej szczegółowe informacje, można uzyskać pod numerem tel. 022 757 92 09 u Aleksandry Gąsowskiej (Koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku). Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznowoli istnieje od marca 2006 roku.

Informację o inauguracji kolejnego semestru Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznowola otrzymaliśmy od Aleksandry Gąsowskiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli www.gok-lesznowola.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje7 września 2007, 00:00,

Spotkanie mieszkańców Piaseczna i okolic na Spalonej

Na forum Piaseczna gazeta.pl pojawiła się propozycja spotkania mieszkańców naszego regionu, którzy chcieliby się poznać i zintegrować. Spotkanie jest pod hasłem: Poznaj Sąsiada Swego, czyli Pożegnanie Lata na Spalonej Zimne Doły. Spotkanie zaplanowane zostało na sobotę 8 września 2007 roku, na godzinę 15:00

Spalona Zimne Doły to najpopularniejsze miejsce wypoczynku na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Polana położona jest pomiędzy żabieńcem a Zalesiem Górnym, 4 km na południowy-wschód od Piaseczna, przy tzw. trakcie wareckim. Można tu dojechać samochodem od strony Piaseczna skręcając w żabieńcu z drogi krajowej nr 79 w prawo. Za miejscowością należy jechać prosto drogą asfaltową wzdłuż lasu, by po ok. 500 m skręcić w lewo w szeroką drogę leśną (historyczny trakt warecki), która zaprowadzi na miejsce. Jadąc drogą krajową nr 79 od południa należy skręcić na światłach w Pilawie w lewo w stronę Zalesia Górnego, a następnie na wysokości leśniczówek, Chojnów i Dobiesz w prawo w drogę leśną. Na miejscu znajduje się duży, mogący pomieścić kilkadziesiąt samochodów utwardzony parking leśny.

Plan dojazdu do Zimnych Dołów Spalona
kliknij, aby powiększyć mapkę

Zimne Doły stanowią leśny kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny. Znajduje się tu kilka wiat turystycznych (w tym jedna, która może pomieścić ponad 100 osób), zorganizowane są miejsca do rozpalania ognisk. Na turystów zawsze czeka przygotowany przez Nadleśnictwo Chojnów chrust. Dzieci przyciąga duży plac zabaw z huśtawkami, drabinkami i zjeżdżalnią. Niezwykłą atrakcję stanowi Małpi Gaj Linowy Park Przygody www.malpigaj.com.pl Na chętnych czekają tu linowe przeprawy między najwyższymi drzewami, kolejka tyrolska, wspinaczki i zjazdy na linach. Zabawa w Małpim Gaju zabezpieczana jest przez profesjonalnych instruktorów i atestowany sprzęt alpinistyczny.

W planach sobotniego spotkania mieszkańców jest: sport (np.: siatkówka), ognisko (kiełbasa i coś do niego, sami wiecie co dobre - UWAGA: prowiant i dodatki we własnych zakresie), tańce, hulanki, swawole... Zabierajcie swoje pociechy i przybywajcie jutro tj.: w sobotę 8 września o godzinie 15:00, na sąsiedzkie spotkanie na Zimnych Dołach Spalonej. Mapa dojazdu do Spalonej Zimnych Dołów zamieszczona i opisana została powyżej. Dodatkowy link do mapy z Google Maps: mapa. Rozmowa na temat spotkania toczy się również na naszym forum: spotkanie integracyjne, oraz na forum Piaseczna: forum w realu 2.0. Kto chętny na piknik rodzinny mieszkańców na Spalonej? Poznaj Sąsiada Swego, czyli Pożegnanie Lata na Zimnych Dołach Spalona. Spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Tereny Zimnych Dołów pomieszczą bardzo dużo ludzi, tak więc serdecznie zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno