Informacje15 marca 2013, 00:00,

Uniwersytet Każdego Wieku w Zalesiu Górnym

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego informuje o inauguracji Uniwersytetu Każdego Wieku, który obejmuje cykl 10 wykładów w semestrze letnim i zimowym 2013. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Zalesia Górnego i okolic. Pierwszy wykład jest bezpłatny, za pozostałe będzie pobierana symboliczna opłata. UniKaż Wieku i wszystko jasne.
Uniwersytet Każdego Wieku w Zalesiu Górnym
Pierwszy wykład będzie na temat specyfiki zaleskich ogrodów. Poprowadzi go 16 marca 2013 roku o godz. 16:00 - Pan Wojciech Grąbczewski. Chętnych do zgłębienia wiedzy na temat: jakich roślin używać stosownie do miejsca i jak uniknąć kłopotliwych tak, by ogród był powodem do radości, a nie stresu, czy warto słuchać architekta krajobrazu, jakie są nowości w szkółkach w Runowie (www.grabczewscy.com), zapraszamy do Gimnazjum w Zalesiu Górnym, ul. Białej Brzozy 3. Plan oraz tematy pozostałych dziewięciu wykładów Rektorat ogłosi na wykładzie inauguracyjnym oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego i Forum Mieszkańców. Zapraszamy na spotkanie Uniwersytetu Każdego Wieku.
autor/źródło: Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego www.zalesie-gorne.pl

Informacje14 marca 2013, 00:00,

Linia autobusowa ZTM - 742 od kwietnia 2013 będzie dojeżdżała tylko do Wilanowa

Pasażerowie linii 742 muszą przygotować się na zmiany. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie modyfikuje jej rozkład. Od 1 kwietnia autobusy będą m.in. dojeżdżały tylko do Wilanowa, a nie jak teraz do stacji Metro Wilanowska. O utrzymanie linii 742 w niezmienionej formie zabiegały gminy Konstancin-Jeziorna i Góra Kalwaria. Niestety, ZTM był nieugięty i postawił samorządy pod murem. Te, z braku alternatywy, zmuszone były zaakceptować warunki narzucone przez warszawską spółkę.

LINIA AUTOBUSOWA 742 OD KWIETNIA BęDZIE DOJEżDżA£A TYLKO DO WILANOWA

Od kwietnia samorządy zapłacą więcej za funkcjonowanie wspomnianej linii - stawka za tzw. "wozokilometr" wzrasta prawie dwukrotnie (do 8,33 zł). Zmiany czekają też pasażerów. Obecna trasa "742" zostanie skrócona - autobusy dojadą tylko do Wilanowa, a nie jak do tej pory do stacji Metro Wilanowska. Poza tym zmniejszy się ilości kursów wykonywanych w dni powszednie - z 17 do 15. W weekendy i dni świąteczne ma zostać bez zmian (9 kursów). Jest też dobra wiadomość, linię mają obsługiwać autobusy przegubowe. Nowy rozkład będzie obowiązywał od 1 kwietnia do 30 czerwca.

LINIA AUTOBUSOWA 742 OD KWIETNIA BęDZIE DOJEżDżA£A TYLKO DO WILANOWA

Poniżej publikujemy stanowisko gmin Konstancin-Jeziorna i Góra Kalwaria dotyczące funkcjonowania od 1 kwietnia linii autobusowej 742, które zostało przesłane do Leszka Ruty, dyrektora ZTM w Warszawie: stanowisko samorządów w sprawie linii autobusowej 742 (.pdf)

STANOWISKO GMIN KONSTANCIN-JEZIORNA I GÓRA KALWARIA DOTYCZ¡CE FUNKCJONOWANIA OD 1 KWIETNIA LINII AUTOBUSOWEJ 742, KTÓRE ZOSTA£O PRZES£ANE DO LESZKA RUTY, DYREKTORA ZTM W WARSZAWIE
Tematy: