Informacje10 września 2019, 13:30,

Unijny zastrzyk gotówki dla Piaseczna

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych opublikowała listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu zamkniętego nr RPMA.10.01.04-IP.01-14-080/19.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Kasa na edukację przedszkolną

Projekt Gminy Piaseczno „Piaseczyńskie przedszkolaki – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego w Gminie Piaseczno” znalazł się na 9 miejscu i uzyskał dofinansowanie w kwocie 687 798,53 zł

Wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1. Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie 10.1.4. Edukacja przedszkolna, otrzyma łącznie na Mazowszu 27 wniosków .

Celem piaseczyńskiego projektu jest zwiększenie liczby miejsc w edukacji przedszkolnej o 75 miejsc dla dzieci w wieku 3-4 lata poprzez utworzenie nowych miejsc przedszkolnych, organizacja zajęć dodatkowych dla 215 dzieci niwelujących deficyty rozwojowe, wzrost umiejętności poprzez wsparcie prawidłowego rozwoju oraz nabycie kompetencji zawodowych przez 12 nauczycieli. W ramach projektu zaplanowano zakup wyposażenia sal przedszkolnych, zakup pomocy dydaktycznych i materiałów edukacyjnych.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

Projekt realizowany będzie w Przedszkolu nr 5 w Piasecznie wchodzącym w skład Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Piasecznie w Centrum Edukacyjno – Multimedialnym.

Kwota dofinansowania projektu z Unii Europejskiej to 687 798, 53 zł (sześćset osiemdziesiąt siedem tysięcy siedemset dziewięćdziesiąt osiem złotych 53/100).

Przed podpisaniem umowy o dofinansowanie projektu, Gmina Piaseczno, zobowiązana jest do podjęcia w sprawie, uchwały wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu.

Wyniki naboru:

Dotacja jest kolejną pozyskaną w ostatnim czasie na zadania realizowane w Centrum Edukacyjno- Multimedialnym. Pozyskano już środki z Urzędu Marszałkowskiego na teren zieleni przy CEMie, utworzenie pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej nr 4 wchodzącej w skład Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Piasecznie oraz z Ministerstwa Sportu na teren rekreacyjno – sportowy w ramach tworzenia Otwartych Stref Aktywności.

autor/źródło: Piaseczno.eu

Informacje10 września 2019, 13:19,

Pijacki wybryk, który mógł zakończyć się tragedią

W miniony weekend, w godzinach wieczornych policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zostali wezwani na interwencję do miejscowości Kąty, gdzie nieznany mężczyzna miał uszkodzić skrzynkę oraz przyłączce gazowe. O całym zdarzeniu policję powiadomił świadek.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Pijany uszkodził przyłącze gazowe

Funkcjonariusze, którzy przybili na miejsce ustalili okoliczności zdarzenia, zatrzymali również 65-latka podejrzewanego o uszkodzenie mienia. O całej sytuacji powiadomiono też odpowiednie służby celem zabezpieczenia przyłącza, z którego ulatniał się gaz.

Mężczyzna został przewieziony do komisariatu w Górze Kalwarii, w chwili zatrzymania był pijany, badanie alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie.Wczoraj po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

Straty z tytułu zniszczenia mienia zostały wycenione na kwotę nie mniejszą jak 2500 złotych na szkodę Polskiej Spółki Gazownictwa.

autor/źródło: KPP Piaseczno

Polecane dla Ciebie