Informacje23 marca 2017, 22:09,

Umowa na dzierżawę Ośrodka Wisła została podpisana

23 marca 2017 roku, w starostwie powiatowym podpisano umowę na dzierżawę Ośrodka Wisła w Zalesiu Górnym. Nowym dzierżawcą jest Rafał Karwowski, przedsiębiorca z Zalesia Górnego, który będzie gospodarował obiektem przez najbliższe 17 lat.

UMOWA NA DZIERŻAWĘ OŚRODKA WISŁA ZOSTAŁA PODPISANA

Z ramienia powiatu umowę podpisali starosta Wojciech Ołdakowski, oraz Ksawery Gut - członek Zarządu.

Ośrodek Wisła zostanie wydzierżawiony za 250 tys. zł netto rocznie. W projekcie umowy przewidziany jest zapis zobowiązujący dzierżawcę do wykonania na terenie ośrodka inwestycji za przynajmniej 2 mln zł w ciągu dwóch pierwszych lat działalności. W tym okresie będzie on płacił obniżony o 40 proc. czynsz. „Wisła” to największy tego typu ogólnodostępny ośrodek w naszej okolicy – ma powierzchnię prawie 50 hektarów.

UMOWA NA DZIERŻAWĘ OŚRODKA WISŁA ZOSTAŁA PODPISANA

Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego

Informacje23 marca 2017, 22:19,

Nie dokarmiaj dzików - gm. Piaseczno

W odpowiedzi na apel Rad Rodziców o wsparcie w rozwiązaniu problemu dzików na terenie Piaseczna, gmina opracowała ulotki, które rozdawane będą w placówkach oświatowych na obszarze występowania tego problemu.

NIE DOKARMIAJ DZIKÓW

Pamiętajmy, że dzików nie wolno dokarmiać, głównym powodem pojawiania się ich w terenach zabudowanych jest łatwy dostęp do pożywienia. Pamiętać też należy o właściwym zabezpieczaniu odpadów komunalnych przygotowanych do odbioru.

NIE DOKARMIAJ DZIKÓW