Informacje27 lipca 2012, 00:00,

UMiG Piaseczno robi porządki na stadionie

Niemal natychmiast po przejęciu przez gminę gruntów Klubu Sportowego Piaseczno ruszyły na tym terenie prace konserwacyjne. W pierwszej kolejności rozpoczęto porządkowanie trybun oraz terenu wokół boisk. Wywieziono dwa kontenery śmieci, wykoszono wysoką trawę wokół ogrodzenia oraz usunięto porastające teren krzaki i skorygowano ustawienie studzienek kanalizacji deszczowej. Na części boiska wymieniono ok. 370 m kw. murawy, oraz dosiano nową trawę w miejscach mniejszych ubytków.

UMiG PIASECZNO ROBI PORZ¡DKI NA STADIONIE W PIASECZNIE

- Zaczęliśmy od rzeczy najbardziej oczywistych i rzucających się w oczy. Robimy wszystko aby przygotować obiekt do rozgrywek – mówi wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. Równolegle do porządkowania terenu trwają prace w budynku klubowym, gdzie udrożniono system rynnowy budynku oraz uruchomiono mechanizm nawadniania płyty boiska, wymieniając jego niezbędne elementy. - Majątek po KS Piaseczno został powierzony nam przez gminę do końca tego roku. Chcemy w tym czasie wykonać niezbędne prace, które pozwolą na funkcjonowanie tego obiektu, przywrócą mu estetykę i w jakimś stopniu zabezpieczą go przed niszczeniem – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Frącz. W tym celu likwidujemy umieszczoną za jedną z bramek piaszczystą pryzmę i z pozyskanej w ten sposób ziemi osłaniamy teren boisk przed zalewaniem wodą z rzeki. Zyskamy w ten sposób miejsce, na które zostanie przeniesiona skocznia do skoku w dal. Obecnie jest ona zlokalizowana tak, że przeszkadza w komfortowym rozgrywaniu meczy – dodaje dyrektor.

Prowadzone prace potrwają jeszcze kilka tygodni i obejmą swym zasięgiem renowację i malowanie ogrodzeń wokół boisk i trybun, odnowienie nawierzchni kortów tenisowych i bieżni lekkoatletycznej oraz modernizację pomieszczeń kotłowni i wydzielenie z nich dodatkowych pomieszczeń przeznaczonych na szatnie dla zawodników.

Foto: Tomasz Pawlak.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje27 lipca 2012, 00:00,

Klub z Głoskowa LKS Victoria Głosków laureatem rankingu Szkółki piłkarskie NIVEA

Klub z Głoskowa otrzyma sprzęt sportowy oraz dostęp do profesjonalnych treningów Akademii Ajax Amsterdam. Zaangażowanie mieszkańców z województwa mazowieckiego w głosowanie w ramach programu społecznego było imponujące - na 97 placówek zgłoszonych w tym regionie 11 trafiło do grona zwycięzców rankingu, w tym jeden klub z Gminy Piaseczno: LKS Victoria Głosków. W całej Polsce internauci oddali ponad 21 mln głosów na 865 zgłoszonych placówek. Informacja o klubie: www.szkolkinivea.pl

SZKÓ£KI PI£KARSKIE NIVEA

Laureaci rankingu od września 2012 r. wezmą udział w programie przygotowanym we współpracy z Akademią Ajax Amsterdam. Eksperci Ajaxu poprowadzą kilkudniowe szkolenie, podczas którego przekażą trenerom praktyczną i teoretyczną wiedzę dotyczącą technik trenowania piłki nożnej z dziećmi. Dziesięć zespołów, które wykażą się największą aktywnością w relacjonowaniu swych postępów treningowych na profilu szkółki na stronie www.szkolkiNIVEA.pl, zostanie zaproszonych do udziału w specjalnym turnieju, który odbędzie się w czerwcu 2013. W ramach nagrody sześć zwycięskich drużyn wyjedzie na letni obóz szkoleniowy do Amsterdamu, gdzie ich członkowie będą rozwijali swe umiejętności piłkarskie pod okiem ekspertów.

LKS VICTORIA G£OSKÓW LAUREATEM RANKINGU SZKÓ£KI PI£KARSKIE NIVEA

Licznymi korzyściami wynikającymi ze wspólnej gry w piłkę mogą cieszyć się jednakże nie tylko zwycięskie placówki. Z myślą o szkołach, którym nie udało się zakwalifikować do finałowej 100-ki, przygotowano filmiki szkoleniowe on-line, dostępne na stronie www.szkolkiNIVEA.pl. Stworzone przy współpracy z Akademią Ajax Amsterdam filmiki instruktażowe pozwalają na efektywną naukę tajników gry w piłkę nożną zarówno w domowym zaciszu, jak i na osiedlowym boisku. Niniejszy program treningowy umożliwia techniczne doskonalenie umiejętności małych zawodników, a jednocześnie jest fantastyczną okazją do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno