Informacje20 czerwca 2018, 16:00,

UMiG Piaseczno ogłosił konkurs na opracowanie logo symbolizującego i promującego gminę Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Urząd Miasta i Gminy ogłosił konkurs na opracowanie logo i logotypu symbolizujących i promujących gminę Piaseczno. Piaseczno wzorem większych miast chce opracować spójny system identyfikacji wizualnej, którego głównym punktem odniesienia będzie nowe logo, w wielu sytuacjach zastępujące używany dziś powszechnie herb gminy.

UMIG PIASECZNO OGŁOSIŁ KONKURS NA OPRACOWANIE LOGO SYMBOLIZUJĄCEGO I PROMUJĄCEGO GMINĘ PIASECZNO

– Przez ostatnie lata zarówno ewaluował charakter usług, jakie świadczy samorząd, jak i zmieniło się postrzeganie gminy, która w realiach wolnorynkowych powinna mieć swoją markę, rozpoznawalność i charakter, podobnie jak podmioty prywatne – mówi Łukasz Wyleziński, kierownik biura promocji i informacji.

Nie oznacza to bynajmniej, że samorząd chce zrezygnować z używania historycznego herbu. – Herb, jako znak urzędowy, jest stałym elementem naszej tożsamości, powinien być jednak chroniony i wykorzystywany w szczególnych sytuacjach. Natomiast do celów stricte promocyjnych stosowane powinno być logo, które będzie miało bardziej uniwersalny charakter – wyjaśnia burmistrz Zdzisław Lis.

Zgodnie z przepisami herb miasta jest własnością całej wspólnoty, a każda jego modyfikacja podlega opinii komisji heraldycznej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. W przypadku Piaseczna jest to herb Junosza, przedstawiający na obrysie złotej tarczy baranka na czerwonym tle i zielonych pagórkach. I choć herb doskonale prezentuje się na pieczęciach czy oficjalnych dokumentach, to problematyczna staje się jego ekspozycja na innych materiałach promocyjnych. Zarówno ze względów technicznych – gdyż grafika wektorowa, nowe nośniki, środowisko multimedialne wymagają bardziej oszczędnych form, aby były czytelne i wyraźne – jak również odnośnie do samej zasady umieszczania herbu przy każdej nadarzającej się okazji, bez względu na charakter wydarzenia czy miejsce ekspozycji.

– Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno osoby fizyczne, jak i firmy, jednak zależy nam na tym, aby byli to profesjonaliści specjalizujący się w opracowaniach graficznych czy marketingu miejsc – mówi Łukasz Wyleziński.

Regulamin konkursu przewiduje dwustopniową weryfikację nadsyłanych prac. Najpierw powołana przez burmistrza specjalna komisja wybierze trzy, jej zdaniem, najlepsze i oddające charakter naszej gminy prace, które następnie zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców, zarówno w sposób tradycyjny, jak i poprzez specjalnie stworzoną aplikację internetową.

– Od logo oczekujemy, aby było oryginalne i nowoczesne, zgodne z obowiązującymi trendami, a także uniwersalne, co pozwoli je wykorzystywać w różnorodny sposób – mówi Łukasz Wyleziński. – Nie narzucamy jednak żadnych dodatkowych wytycznych, może ono odnosić się do obecnego herbu, ale nie musi, ważne, aby oddawało spójną wizję naszej gminy.

Ze zwycięzcą konkursu podpisana zostanie umowa na stworzenie pełnej identyfikacji wizualnej wraz z księgą znaku.

Prace można złożyć w kopercie w kancelarii urzędu, przesłać pocztą lub na adres e-mailowy: konkurslogo@piaseczno.eu w nieprzekraczalnym terminie do 20 lipca 2018 roku, do godz. 16.00. Na przełomie sierpnia i września przeprowadzone zostanie głosowanie wśród mieszkańców, a laureata i zwycięską pracę poznamy do 28 września br.

Regulamin oraz inne pliki są do pobrania ze strony www.piaseczno.eu

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje16 czerwca 2018, 19:00,

Pociąg do gwiazd z Piaseczyńską Koleją Wąskotorową


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Czujecie pociąg do gwiazd? Jeżeli tak, to 16 czerwca 2018 roku pojedźcie na wycieczkę specjalnym pociągiem do gwiazd, którą organizuje Piaseczyńsko - Grójecka Kolej Wąskotorowa. O godz. 21.00 z Piaseczna wyruszy kolejka wąskotorowa, która zabierze Was kilkanaście kilometrów dalej – na przepiękną polanę pod lasem, gdzie odbędą się wspólne obserwacje astronomiczne. Będzie można obserwować Księżyc, Jowisza, Saturna, gwiazdy, konstelacje, przelatujące satelity, a nawet zapolujemy na Obłoki Srebrzyste.

POCIĄG DO GWIAZD Z PIASECZYŃSKĄ KOLEJĄ WĄSKOTOROWĄ

O gwiazdach będzie opowiadał znany popularyzator astronomii – Karol Wójcicki, znany z facebookowego profilu Z głową w gwiazdach. Na polanie będzie można rozłożyć koce, karimaty, czy leżaki i będziemy wspólnie obserwować niebo. Karol Wójcicki opowie na co zwracać uwagę i co w tym momencie możemy na zobaczyć. Zwróci uwagę na przelatujące i widoczne satelity, opowie o widocznych tego wieczoru planetach. Chętni będą mogli dokonać obserwacji przez teleskop. Polana w Runowie, dzięki położeniu z dala od siedzib ludzkich, jest doskonałym miejscem do obserwacji nieba ze względu na brak latarni w bezpośredniej okolicy. Polana jest więc o wiele lepszym miejscem do obserwacji nieba niż miasto.

Planowany powrót do Piaseczna jest tuż po północy. Nocny, zabytkowy pociąg sunący powoli przez uśpione pola, wioski i miasto będzie dodatkową atrakcją. Co ze sobą zabrać: koce, leżaki lub karimaty. Jeśli ktoś ma życzenie to również kiełbaski lub coś innego do upieczenia na ognisku, które organizatorzy rozpalą na polanie.

A co jeżeli będzie zła pogoda? Pogodę zaplanowaliśmy dobrą, jednak gdyby chwilowe zachmurzenie pokrzyżowało nam plany cześć wykładu będzie prowadzona przy pomocy rzutnika i ekranu. W przypadku całkowitego załamania pogody zwracane są bilety, lub przepisywane na kolejny pokaz, który odbędzie się wkrótce.

Bilety można rezerwować na stronie: www.kolejka-piaseczno.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie