Popularny: 500 odsłonInformacje16 marca 2012, 00:00,

UMiG Piaseczno: interaktywna mapa planów zagospodarowania przestrzennego gminy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Strona internetowa Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno zyskała nowe narzędzie prezentujące w łatwy i przyjazny sposób pokrycie gminy planami zagospodarowania przestrzennego. Celem nadrzędnym mapy jest szybka, prosta informacja, służąca jak najpełniejszej wiedzy na temat wybranego obszaru gminy. Takie narzędzie stanowi cenne źródło wiedzy dla osób zainteresowanych kupnem domu lub działki. Wszystkie te osoby poprzez naszą aplikację dostaną aktualną i pełną wiedzę na temat wybranego obszaru. Mapa planów zagospodarowania przestrzennego, dostępna jest pod adresem: www.piaseczno.eu

INTERAKTYWNA MAPA PLANÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY PIASECZNO

Jakie informacje zawiera nowa mapa?
- Interfejs aplikacji został zaprojektowany tak, aby w prosty sposób włączać i wyłączać poszczególne warstwy.
- W osobnych warstwach przedstawiono zakres granic sołectw wchodzących w skład gminy, siatkę ulic i dróg, sieć odwodnieniową oraz pokrycie obszaru całej gminy miejscowymi planami.
- W warstwie z planami zagospodarowania po kliknięciu na dany obszar mapy miejsce pokrycia planem zostaje podświetlone, zaś z boku pojawiają się pliki do pobrania: obowiązująca uchwała oraz załączniki graficzne – w łatwy sposób dociera się do treści uchwały i wszystkich jej zmian oraz aktualnego załącznika graficznego przedstawiającego precyzyjnie obszar objęty planem.
- Aplikacja zawiera również intuicyjną wyszukiwarkę ulic – co znacznie ułatwia odnalezienie konkretnego fragmentu ulicy.
- Nowoczesne, proste i wydajne rozwiązania zastosowane w aplikacji pozwalają na efektywną pracę z mapami nawet na starszych komputerach.

Powyższe zestawy mapowe są zintegrowane przestrzenie, co oznacza, że użytkownik pozyskuje różne informacje o wybranym fragmencie miasta, pozostając wciąż w tym samym widoku mapy. Nawigacja odbywa się intuicyjnie i płynnie. Internauta ma możliwość kontroli wyświetlanej lub drukowanej treści mapy poprzez kontrolę nad aktywnymi zestawami warstw. Obszar zainteresowania można wydrukować w wysokiej rozdzielczości.

INTERAKTYWNA MAPA PLANÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY PIASECZNO

Dlaczego warto korzystać z interaktywnej mapy?
- Przede wszystkim ze względu na zakres merytoryczny i szczegółowość map. W największej skali widoczne są granice działek. Rysunek mapy bazuje na uproszczonej mapie ewidencji gruntów.
- Jest to jedyne miejsce, które w kompleksowy sposób zbiera i w przystępny sposób prezentuje nie tylko wszystkie aktualnie obowiązujące plany zagospodarowania, ale również wszystkie ich zmiany.
- Dodatek specjalny do mapy stanowi warstwa zawierająca szczegółową mapę sieci odwodnieniowej. Jest to efekt przeprowadzonej przez gminę inwentaryzacji terenowej istniejących obiektów odwodnienia.
- Zestawy mapowe są często aktualizowane, a zakres tematyczny warstw będzie stale rozszerzany.
- Autorzy opracowania rozważają wprowadzenie w przyszłości numeracji ewidencyjnej i adresowej działek oraz dodanie kolejnych warstw, m.in. z siecią kanalizacyjną, wodociągową, gazową, elektryczną. Rozważane jest również naniesienie linii komunikacji miejskiej oraz rozkładu przystanków.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje17 marca 2012, 00:00,

Voodoo w malarstwie haitańskim w Kątach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Radna Rady Miejskiej w Górze Kalwarii Rozalia Zdulska oraz dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kątach zapraszają na spotkanie z Aleksandrem Kawalcem, połączone z wystawą malarstwa inspirowanego wierzeniami Voodoo, oraz projekcją filmu poświęconego historii Haiti i związkom Polaków z tą wyspą. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 18 marca 2012 roku o godz. 11.00 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kątach. Wstęp wolny.

VOODOO W MALARSTWIE HAITAńSKIM W K¡TACH

Aleksander Kawalec, obecnie mieszkający w Kątach, przez wiele lat przebywał na Haiti. Pan Kawalec opowie historię związków Polaków z Haiti. Na spotkaniu będzie można poznać dzieje mieszkańców tego kraju, historię Polskich legionistów na Haiti oraz obejrzeć 15 rzadkich obrazów inspirowanych wierzeniami Woodoo. Organizatorzy przewidzieli ponadto projekcję znanego filmu Mariana Kutiaka Les Polonais, który Aleksander Kawalec pomagał przygotować. Zapraszam na niedzielne spotkanie w Kątach.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie