Informacje17 maja 2015, 10:00,

Ulica Za Bramą - zapraszamy na spacer z przewodnikiem

W niedzielę 17 maja 2015 roku zapraszamy wszystkich chętnych poznania ciekawostek i anegdot dotyczących starego Piaseczna na spacer z przewodnikiem. Stanisław Hofman poprowadzi państwa od godz. 10.00 w kierunku zagadkowej "Ulicy Za Bramą". Zbiórka przed Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49. Udział w spacerze jest nieodpłatny.

Ulica Za Bramą - zapraszamy na spacer z przewodnikiem

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=5175&start=30
Informacje15 maja 2015, 19:45,

Odpracowanie długu czynszowego

7 maja 2015 r. weszło w życie zarządzenie burmistrza, które ułatwi mieszkańcom spłatę zaległości czynszowych za używanie gminnych lokali mieszkalnych i socjalnych.

Wszyscy zainteresowani odpracowaniem długu powinni wypełnić wniosek - dostępny w formie elektronicznej w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.piaseczno.eu w zakładce Wydziału Polityki Mieszkaniowej lub w kancelarii urzędu złożyć wypełniony wniosek papierowy. Wniosek i szczegółowe informacje dostępne są również w pokoju nr 61. Po pozytywnej weryfikacji wniosku zostanie zawarte porozumienie pomiędzy gminą a wnioskodawcą, na mocy którego w zamian za świadczenie pracy na rzecz gminy odpracowujący zmniejszy swoje zadłużenie czynszowe.

Odpracowanie długu czynszowego

Rozliczenie pracy będzie następować w systemie godzinowym, w którym przyjęto stawkę 10 zł brutto za godzinę wykonanego świadczenia. Praca powinna być wykonana rzetelnie i sumiennie, co będzie potwierdzać swym podpisem osoba nadzorująca.

Charakter wykonywanej pracy będzie uzależniony od aktualnych potrzeb gminy. Przeważnie będą to drobne prace porządkowe, zamiatanie, koszenie trawy, itp.

- Mam nadzieję, że taka forma współpracy poprawi choć trochę sytuację ściągalności opłat za korzystanie z lokali mieszkalnych i socjalnych. W chwili obecnej zadłużonych jest ponad 250 lokali na łączną kwotę ponad 2,3 mln zł. Sądzę że warto podjąć dialog i dać ludziom będącym w ciężkiej sytuacji finansowej jakąś alternatywę, która choć w minimalnym stopniu przyczyni się do poprawy ich losu – motywuje swą decyzję Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019