Informacje12 kwietnia 2013, 00:00,

Ula Kapała zagra koncert w Bar-Mykwa Piaseczno

Bar Mykwa Piaseczno serdecznie zaprasza mieszkańców na koncert piosenki irlandzkiej, szkodzkiej i angielskiej, która zagra i zaśpiewa Ula Kapała. Koncert odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia 2013 roku o godz. 18.00. Bar Mykwa znajduje się w budynku przy ul. Zgoda 1a (przy parkingu, między Rynkiem a Parkiem) w Piasecznie. Zapraszam w imieniu baru Mykwa.
ULA KAPA£A ZAGRA KONCERT W BARZE MYKWA
Ula Kapała to absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej ASP, z zamiłowania interpretatorka tradycyjnej muzyki irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej i amerykańskiej. Na scenie obecna od trzynastego roku życia. Brała udział w festiwalach i konkursach piosenki obcojęzycznej, zajmując najwyższe lokaty. Śpiewała pieśni gospels, blues, country a nawet ballady jazzowe, nie stroniąc od poezji śpiewanej i piosenki turystycznej. Jednak przede wszystkim, śpiewała i do dziś śpiewa, aranżuje tradycyjne pieśni irlandzkie i szkockie.

Tu znalazła swoją "niszę ekologiczną", swoich wiernych fanów. którzy widzą w niej genialną niemal wykonawczynie muzyki celtyckiej. Ale nie tylko oni. Rodowici Irlandczycy nie mogli uwierzyć, że tak potrafi śpiewać Polka! W opinii Ambasady Irlandii Ula jest najlepszą w Polsce reprezentantką tego gatunku muzyki. Systematycznie nagrywa, koncertuje, bierze udział w festiwalach muzyki celtyckiej odbywających się w Polsce. Z twórczością Uli Kapały, możecie zapoznać się m.in. na stronie internetowej: soundcloud.com/ulakapala

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje10 kwietnia 2013, 00:00,

Świeczowisko w Centrum Kultury w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza mieszkańców na ŚWIECZOWISKO, czyli przy herbacie oraz świecach granie i śpiewanie, które odbędzie się w najbliższy piątek 12 kwietnia 2013 roku, o godzinie 19.30 w sali Centrum Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Stara, bo z osiemnastoletnią tradycją impreza Centrum Kultury. Zapraszamy wszystkich, którzy przez różowe okulary szukają swojego "nieba do wynajęcia". Zapraszamy na Świeczowisko w Centrum Kultury w Piasecznie.

PARASOL POETICA ŚWIECZOWISKO W PIASECZNIE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno