Informacje12 kwietnia 2013, 00:00,

Ula Kapała zagra koncert w Bar-Mykwa Piaseczno

Bar Mykwa Piaseczno serdecznie zaprasza mieszkańców na koncert piosenki irlandzkiej, szkodzkiej i angielskiej, która zagra i zaśpiewa Ula Kapała. Koncert odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia 2013 roku o godz. 18.00. Bar Mykwa znajduje się w budynku przy ul. Zgoda 1a (przy parkingu, między Rynkiem a Parkiem) w Piasecznie. Zapraszam w imieniu baru Mykwa.
ULA KAPA£A ZAGRA KONCERT W BARZE MYKWA
Ula Kapała to absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej ASP, z zamiłowania interpretatorka tradycyjnej muzyki irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej i amerykańskiej. Na scenie obecna od trzynastego roku życia. Brała udział w festiwalach i konkursach piosenki obcojęzycznej, zajmując najwyższe lokaty. Śpiewała pieśni gospels, blues, country a nawet ballady jazzowe, nie stroniąc od poezji śpiewanej i piosenki turystycznej. Jednak przede wszystkim, śpiewała i do dziś śpiewa, aranżuje tradycyjne pieśni irlandzkie i szkockie.

Tu znalazła swoją "niszę ekologiczną", swoich wiernych fanów. którzy widzą w niej genialną niemal wykonawczynie muzyki celtyckiej. Ale nie tylko oni. Rodowici Irlandczycy nie mogli uwierzyć, że tak potrafi śpiewać Polka! W opinii Ambasady Irlandii Ula jest najlepszą w Polsce reprezentantką tego gatunku muzyki. Systematycznie nagrywa, koncertuje, bierze udział w festiwalach muzyki celtyckiej odbywających się w Polsce. Z twórczością Uli Kapały, możecie zapoznać się m.in. na stronie internetowej: soundcloud.com/ulakapala

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje12 kwietnia 2013, 00:00,

Przegląd Gruszki na Wierzbie w £azach 2013