Informacje22 marca 2007, 00:00,

Tymon Tymański i Transistors zagra koncert w Piasecznie

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie zaprasza na koncert Tymona Tymańskigo i Transistors. Kombinat'86. Koncert odbędzie się w sobotę 31 marca 2007 roku, o godzinie 19:00. Bilety kosztują: 15 złotych normalny, 10 złotych ulgowy. Tymon Tymański & Transistors to polski zespół muzyczny, założony w czerwcu 2002 przez Tymona Tymańskiego, wykonujący muzykę rockową. W repertuarze znalazły się zarówno utwory poprzednich formacji Tymona (Kury, Trupy, Czan, Poganie), jak i nowe, nawiązujące do poprzednich dokonań, mające jednak zdecydowanie gitarowy charakter.

Tymon Tymański

Tymon Tymański, właściwie Ryszard Tymański (ur. 30 września 1968 w Gdańsku) to polski kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik; twórca pojęcia yass. Założyciel i lider zespołów Miłość (1988), Kury (1992), Czan, NRD, Tymon i Trupy, Poganie, The Users, Tymański Yass Ensemble, Tymon & Transistors.

Zaczynał działalność muzyczną w drugiej połowie lat osiemdziesiątych jako basista w nowofalowej grupie Sni Sredstwom Za Uklanianie. Później (przełom lat 80 i 90), już jako kontrabasista, zasłynął jako odnowiciel polskiego jazzu (a zarazem twórca yassu) w zespole Miłość. Największą popularność zdobył jednak z zespołem Kury, w którym śpiewał i grał na gitarze basowej i z którym zdobył nagrodę Fryderyka w 1998 r. za album P.O.L.O.V.I.R.U.S..

Znany jest zarówno z absurdalnego poczucia humoru i kontrowersyjnych tekstów piosenek jak i z niezwykle wyrafinowanej muzyki (zarówno jazzowej, jak i rockowej). Jego twórczość jest jednocześnie niezwykle różnorodna. Pierwsza płyta Kur zatytułowana Kablox nawiązywała zarówno do alternatywnego rocka jak i do jazzu, muzyki klasycznej i budziła skojarzenia z działalnością Franka Zappy. Ostatnia płyta Kur "100 lat Undergroundu" jest natomiast nasycona elementami hip hopu i techno. Wraz z zespołem Miłość Tymański tworzył akustyczny jazz, zaś z formacją Tymon & ransistors proponuje rocka z elementami muzyki reggae i punk. Obecnie jego podstawowy instrument to gitara elektryczna, a głównym środkiem wyrazu stała się muzyka rockowa (zespół Tymon & Transistors).

Występuje jednak wciąż także z jazzową formacją Tymański Yass Ensemble, w której pełni funkcję lidera i gitarzysty. Jest buddystą zen. Jesienią 2006 został współprowadzącym program o kulturze £ossskot na TVP1.Współpracował m.in. z Lesterem Bowie, Mikołajem Trzaską, Leszkiem Możdżerem, Jackiem Olterem, Tomaszem Gwincińskim, Jerzym Mazzollem, Robertem Brylewskim. Skomponował muzykę do filmów: Sztos, Przemiany i Wesele (nagroda filmowa Polskie Orły 2005).

Zainteresowane osoby zapraszamy również na oficjalną stronę internetową Tymona Tymańskiego: www.tymanski.com

Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie: www.kulturalni.pl, w ramach naszej współpracy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje22 marca 2007, 00:00,

Azyl dla kotów w Konstancinie prosi o adoptowanie kotów

Azyl dla kotów w Konstancinie prosi o adoptowanie kotów. Z powodu niezwykle ciężkiej sytuacji i obecności na terenie Azylu ogromnej liczby kotów, muszą z bólem serca zaprzestać przyjmowania nowych zwierząt, przynajmniej do momentu wyadoptowania, co najmniej 30 obecnych pensjonariuszy. Telefony kontaktowe do Kociego Azylu: (022) 754-64-95, (022) 756-48-82, email: azyl101@tlen.pl

Azyl dla kotów w Konstancinie

Azyl dla kotów w Konstancinie to prywatny dom pani Ireny Jarosz. Kotom odstąpiła w nim prawie wszystkie pomieszczenia. Okazuje się, że jest wielu współczujących zwierzętom, ale mało tych, którzy mają odwagę wziąć w opiekę kota, dać mu schronienie - choćby tymczasowe... Zwykle dobre chęci kończą się na telefonie z prośbą o "zrobienie czegoś", bo koło drogi leży potrącony kot lub pod balkonem zdychają małe kotki wyrzucone z piwnicy. Często też okazuje się, że po śmierci opiekunów - starszych ludzi, koty lądują na ulicy. I jedyną osobą, która reagowała na te informacje była nierzadko pani Irena. Zwykle liczy na reakcję instytucji stworzonych do tego celu, ale czasem nie pozostaje nic innego jak przygarnąć zwierzaka. Zawsze czyni to w sytuacjach wyjątkowych. Ale mimo to obecnie znajduje się w azylu ponad 100 kotów.

Cytat z serwisu internetowego Kasi Kowalskiej: Zwierzęta same nie powiedzą nam o swoim cierpieniu, o krzywdzie jaka je spotyka ze strony ludzi. Musimy być czuli na ich los, bacznie przyglądać się, czy wokół nas nie ma zwierząt, które potrzebują naszej pomocy, a jeśli taka sytuacja się zdarzy, bądźmy zawsze gotowi im jej udzielić, być ich głosem w wołaniu o pomoc. Czasami tak niewiele potrzeba, by poprawić czyjś los...

Więcej informacji o Kocim Azylu przeczytacie na ich stronie: 101kotow.koty.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna