Informacje15 stycznia 2015, 19:30,

Twoje pieniądze wracają do Ciebie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Udział w podatku od osób fizycznych i osób prawnych to główny dochód gminy. Ponad 37% z podatku płaconego przez mieszkańców wraca do gminy i w prosty sposób przekłada się na realizację potrzebnych usług i inwestycji.

Twoje pieniądze wracają do Ciebie

Pomóżmy rozwijać się naszej gminie
Korzystając z publicznego transportu, wysyłając dzieci do szkoły, narzekając na brak chodnika czy przyzwoitej drogi, pamiętajmy, że jakość usług i ilość nowych inwestycji uzależniona jest od dochodów gminy, a te w przeważającej mierze pochodzą z udziału w podatkach od osób fizycznych i prawnych. Zamożność naszej gminy uzależniona jest więc od zamożności mieszkańców i ich rzetelności w płaceniu podatków.

To proste, wystarczy ZAP-3
Dzięki zmianie przepisów nie ma już konieczności bycia zameldowanym, aby płacić podatki w miejscu zamieszkania. Wypełniając PIT, wystarczy wskazać jako miejsce zamieszkania gminę Piaseczno oraz dołączyć wypełniony formularz aktualizacyjny ZAP-3.

Na co idą Twoje pieniądze?
Na stronie: www.piaseczno.nacoidamojepieniadze.pl sprawdzić można, jak pieniądze z naszych podatków wydawane są przez gminę Piaseczno. Program, który jest swego rodzaju kalkulatorem mieszkańca, pokazuje w jakim stopniu poszczególny podatnik przyczynia się do rozwoju swojej gminy, płacąc w niej podatki. Z drugiej strony jest to narzędzie, które każdemu pozwala ocenić i wyrobić sobie zdanie, czy podział wydatków na konkretne dziedziny i zadania realizowane przez samorząd jest zgodny z jego oczekiwaniami.

Twoje pieniądze wracają do Ciebie

Symulator internetowy jest oczywiście narzędziem poglądowym, odnosi się wyłącznie do podatku dochodowego od osób fizycznych, a poszczególne wyniki mogą delikatnie różnić się od stanu faktycznego, bo różne mogą być chociażby koszty uzyskania przychodu. Wyniki są też zaokrąglane. Program uwzględnia progi podatkowe, ale nie bierze pod uwagę odliczeń czy sytuacji, w której małżonkowie rozliczają się wspólnie. Dlatego wygenerowanych kwot nie należy przyjmować dosłownie, a jedynie orientacyjnie.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=1213&start=30
Informacje21 stycznia 2015, 18:00,

Jak mówić NIE i kiedy NIE oznacza TAK dla czegoś innego?


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie Akademii Pozytywnego Myślenia pn.: Jak mówić NIE i kiedy NIE oznacza TAK dla czegoś innego? Spotkanie odbędzie się 21 stycznia 2015 roku o godz. 18.00. Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15 Konstancin-Jeziorna. Miesięczny koszt udziału w zajęciach: 35 zł. Zapraszamy do Akademii Pozytywnego Myślenia.

Jak mówić NIE i kiedy NIE oznacza TAK dla czegoś innego?

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=9156&start=15

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie