Informacje16 stycznia 2017, 08:00,

Twój miś może zostać ratownikiem

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie uczestniczy w kampanii "Twój miś może zostać ratownikiem". Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.

TWÓJ MIŚ MOŻE ZOSTAĆ RATOWNIKIEM

Nawiązując do tej sytuacji powstał pomysł kampanii, polegającej na zbieraniu używanych (lub nowych) maskotek w miejscach publicznych, takich jak szkoły, sklepy, urzędy, które po odświeżeniu trafią do Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych. To akcja, która niesie ze sobą wiele korzyści, jak np. wydźwięk edukacyjny, jakim jest propagowanie zachowań, które wpływają na bezpieczeństwo, ale jest także doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach, częstymi poszkodowanymi są dzieci, które właśnie wtedy, już na etapie akcji ratowniczej, należy otoczyć szczególna opieką. Przede wszystkim jednak, kampania ma aspekt społeczny - zwracający uwagę na krzywdę innych.

Zbiórka maskotek trwa do 31 stycznia 2017 roku. Maskotki można dostarczyć do siedziby Komendy Powiatowej PSP w Piasecznie przy ul. Staszica 19. Szczegółowe informacje na temat kampanii można uzyskać pod numerem tel. 22 756 72 43 wew. 118 lub 129. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję!

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje15 stycznia 2017, 09:00,

Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno

14 i 15 stycznia 2017 roku w Piasecznie odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, organizowana przez Międzynarodowy Klub Miłośników Kotów Brytyjskich Krótkowłosych. Patronat nad wystawą objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis. W trakcie wystawy każdy zwiedzający będzie miał możliwość porozmawiania z hodowcami wielu ciekawych ras, zrobienia pamiątkowych fotografii i obejrzenia konkursów o nazwie WCF RING osobno dla kotów dorosłych, kociąt i kastratów.

WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH PIASECZNO 2017

Dodatkową tegoroczną atrakcją będzie Fency Dress Show - czyli prezentacja przebrań uczestników wystawy wraz z przebraniami kotów. Na zakończenie wystawy w niedzielę odbędzie się konkurs dla najpiękniejszych kotów tzw. Best in Show. W ciągu całego dnia zaproszeni sędziowie ocenią wszystkie obecne zwierzęta, a na zakończenie, właśnie w trakcie konkursu Best In Show zostaną one dodatkowo zweryfikowane i wybrany zostanie najpiękniejszy ze wszystkich kotów. Kot ten uzyska tytuł Best of Best. Jest to bardzo widowiskowe wydarzenie, często okraszone krótkimi informacjami na temat prezentowanych ras. W trakcie tego konkursu zapraszamy zwiedzających do wspierania i nagradzania gromkimi brawami naszych piękności. Wybrany zostanie również Kot Publiczności. Liczymy na Państwa głosy podczas zwiedzania wystawy. Puchar dla Kota Publiczności funduje Burmistrz Piaseczna.

Wystawę kotów będzie można oglądać 14 i 15 stycznia 2017 r. w godzinach od 10 do 17 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie, przy ul. Sikorskiego 20. Ceny biletów to: ulgowy – 3 zł, normalny - 6 zł. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, bilet kosztuje 1 zł.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie