Informacje8 sierpnia 2015, 09:00,

Turniej Zastępów Straży Pożarnej w Piłce Nożnej w Złotokłosie

8 sierpnia 2015 roku w Złotokłosie odbędzie się drugi Turniej Zastępów Straży Pożarnej w Piłce Nożnej, organizowany przez OSP Złotokłos. Szczegóły na poniższym plakacie:

Turniej Zastępów Straży Pożarnej w Piłce Nożnej w Złotokłosie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=30&t=11325
Informacje6 sierpnia 2015, 18:00,

Wystawa W 400 pocztówek dookoła świata w Muzeum Regionalnym

Muzeum Regionalne zachęca do obejrzenia niezwykłego zbioru pocztówek, w którym najstarsza kartka pochodzi z lat 50. XX wieku, a najnowsza sprzed 14 lat. Wystawa W 400 pocztówek dookoła świata dostępna będzie w dniach od 6 do 29 sierpnia 2015, a przygotowana jest przez Muzeum Zamoyskich w Kozłowce. Wszystkie eksponaty pochodzą z archiwum wieloletniej przyjaciółki Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Elli Heath z domu Różańskiej. Właścicielka zbioru (1924-2015) młodość spędziła w Warszawie (uczestniczyła m.in. w Powstaniu Warszawskim). Po wojnie wyjechała do Anglii. Tam wyszła za mąż za biznesmena, prowadzącego interesy w wielu państwach na świecie.

Wystawa W 400 pocztówek dookoła świata w Muzeum Regionalnym

Pocztówki to pamiątka z jej podróży i rozlicznych znajomości na całym świecie. Najstarsza kartka pocztowa pochodzi z lat 50. XX wieku, najnowsza zaś sprzed 14-u lat. Wystawa kart pocztowych E. Heath z archiwum Muzeum Zamoyskich w Kozłówce była prezentowana po raz pierwszy w ubiegłym roku na ekspozycji „W 31 dni dookoła świata” w galerii „Z ogrodu” Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Widokówki zachęcają do podróży w dalekie strony: do Azji, Oceanii i Ameryki Południowej.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=1582&start=45