Informacje3 września 2013, 00:00,

TURNIEJ ULTIMATE FRISBEE W PRAżMOWIE

W dniach 7-8 września 2013 roku na terenie powiatu piaseczyńskiego w Prażmowie organizowany jest ogólnopolski turniej Ultimate Frisbee pod nazwą Miesiąc Przed. Ultimate Frisbee to dynamiczny sport, który pomimo tego, że w Polsce zagościł ponad 7 lat temu, nie znalazł jeszcze licznej rzeszy fanów. W całej Polsce działa koło 30 drużyn. Informacje na temat turnieju i drużyn, można znaleźć na facebook: facebook.com/MiesiacPrzed2013 Zapraszamy na Trawiasty Turniej Ultimate Frisbee Miesiąc Przed 2013.

Zarejestrowane drużyny:
1. 4hands
2. AstroDisco
3. Bez Ciśnień Kosmodysk
4. Cool Flights
5. Flow Wratislavia
6. Grandmaster Flash
7. Zawierucha
8. muJAHedini dysku

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Prażmów
Tematy:Prażmów

Polecane dla Ciebie

Informacje2 września 2013, 00:00,

Wystawa Starowierski świat w Piasecznie

Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza na wystawę STAROWIERSKI ŚWIAT, przygotowaną we współpracy z Muzeum Okręgowym w Suwałkach. Wernisaż wystawy odbędzie się 7 września 2013 roku w godz. 17.00 - 19.00. Miejsce: Muzeum Regionalne w Piasecznie (Pl. Piłsudskiego 10). Podczas wernisażu odbędzie się pokaz slajdów "Suwalszczyzna. Szlak Czarnej Hańczy" z opowieścią fotografa i podróżnika Piotra Malczewskiego (godz. 18.00, Przystanek Kultura, Pl. Piłsudskiego 9, sala 39). Wystawę będzie można oglądać do 29 września 2013 roku. Zapraszamy na wystawę pt.: Starowierski świat.

WYSTAWA STAROWIERSKI ŚWIAT W PIASECZNIE

Wystawa Starowierski świat poświęcona jest staroobrzędowcom - grupie społeczno-wyznaniowej, która na trwałe wpisała się w krajobraz kulturowy Suwalszczyzny i Mazur. Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie dokumentujące codzienne życie tej wspólnoty oraz ich praktyki obrzędowe. Wystawę wzbogacą także przedmioty związane ze światem Starowierów. Starowierzy, zwani też staroobrzędowcami to grupa społeczno-wyznaniowa, która wydzieliła się z rosyjskiej Cerkwi prawosławnej w 2. połowie XVII w. Na wschodnich terenach dawnej Rzeczypospolitej osiedlali się już w XVII w. W drugiej połowie XVIII w. przybyli na ziemię suwalsko-sejneńską, a w latach trzydziestych XIX w. na Mazury. Dzisiaj stanowią oni nieliczną już grupę. Na Suwalszczyźnie mają swoje wsie ze świątyniami w Suwałkach, Gabowych Grądach i Wodziłkach.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno