Informacje3 kwietnia 2013, 00:00,

TURNIEJ TENISA STO£OWEGO W BANIOSZE

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii oraz Zespół Szkół w Baniosze zapraszają na II turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Turniej odbędzie się 6 kwietnia 2013 roku na sali gimnastycznej ZS w Baniosze. O godzinie 9:00 - 10:00 odbędzie się rozgrzewka i zapisy, natomiast w godzinach 10:00 - 14:00 – zawody.

TURNIEJ TENISA STO£OWEGO O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY GÓRA KALWARIA

Turniej Tenisa Stołowego o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria odbędzie się w kategoriach: szkoły podstawowe - chłopcy i dziewczęta; szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne – chłopcy; OPEN – kobiety; OPEN – mężczyźni; samorządowcy - kobiety i mężczyźni (zaświadczenie o pełnieniu funkcji w instytucji samorządu terytorialnego).
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje3 kwietnia 2013, 00:00,

Nie lubisz pająków? To musisz polubić muchy - Uniwersytet Każdego Wieku w Zalesiu Górnym

6 kwietnia 2013 roku o godz. 16:00 odbędzie się drugi wykład Uniwersytetu Każdego Wieku - tym razem na temat pająków występujących w okolicznych lasach, ogrodach i domach. Wykład odbędzie się w Gimnazjum w Zalesiu Górnem, ul. Białej Brzozy 3. "Nie lubisz pająków? To musisz polubić muchy" - tak zapewne rozpocznie swój wykład pan Mirosław Grzyb, znakomity i doświadczony leśnik, który podzieli się z Państwem wiedzą na temat pająków występujących w naszych lasach, ogrodach i domach. Dowiedzą się Państwo jak pożytecznymi, a przy tym nieszkodliwymi zwierzętami są pająki. Na zdjęciu krzyżak ogrodowy (Araneus diadematus). Kolejnego krzyżaka znajdziesz pod korą najbliższego drzewa.

Lokal dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Zachęcamy do udziału również osoby, które do tej pory nie darzyły pająków specjalną sympatią. Bohaterowie wykładu nie wezmą w nim udziału. Ze względu na utrzymującą się zimę, drugi wykład będzie miał również charakter stacjonarny, czyli odbędzie się w przytulnej sali wykładowej zaleskiego Gimnazjum. Planowane uprzednio zajęcia terenowe zostały odwołane. Uniwersytet Każdego Wieku obejmuje cykl 5 wykładów w semestrze letnim i następnych 5 w semestrze zimowym 2013. Pierwszy wykład był bezpłatny, czesne za każdy następny wykład wynosi 5 złotych od osoby niezależnie od wieku - w sumie 45 złotych do opłacenia przelewem na rachunek bankowy Stowarzyszenia lub na miejscu. UniKaż Wieku i wszystko jasne.

Nie lubisz pająków? To musisz polubić muchy autor zdjęcia mlesta - foto.moon.pl/zdjecie/50502
autor/źródło: Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego www.zalesie-gorne.pl
Tematy:Piaseczno