Informacje1 sierpnia 2008, 00:00,

Turniej Rycerski Bractw Zakonnych na Zamku w Czersku

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria informuje, że w najbliższy weekend 2 i 3 sierpnia 2008 roku, na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku odbędzie się Turniej Rycerski Bractw Zakonnych. Początek imprezy w sobotę o godz. 10:00 - nastąpi przedstawienie grup i pocztów przybyłych na turniej oraz oficjalne rozpoczęcie turnieju. W godzinach od 11:00 do 12:00 rozgrywany będzie turniej łuczniczy. Natomiast w godzinach 12:00-16:00 (z przerwą około godz. 13:00-14:00) odbywać się będzie turniej rycerski, w tym pojedynki jeden na jeden oraz walki grupowe.

Organizatorzy przewidzieli w programie także: godz. 17:00 - ślub średniowieczny, 18:30-19:00 - bitwa wieczorna, 20:00 - uczta dla członków bractw rycerskich. W niedzielę na Zamku w Czersku, o godz. 10:00 rozpoczną się gry i zabawy plebejskie (także dla publiczności), o godz. 11:00 walki grupowe. Zakończenie turnieju zaplanowano na godz. 12:00. Bilet normalny kosztuje 6 zł, natomiast ulgowy 3 zł. Serdecznie zapraszamy mieszkańców na Turniej Rycerski Bractw Zakonnych w Czersku.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje2 sierpnia 2008, 00:00,

Kawęczyn wycieczka rowerowa Klubu Pędziwiatr Piaseczno

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr Piaseczno zaprasza wszystkich wielbicieli dwóch kółek, na niedzielną wycieczkę rowerową: OD ZIARENKA DO BOCHENKA. Tym razem wycieczka będzie do Kawęczyna koło Prażmowa, gdzie zobaczycie jak długa jest droga: od ziarenka do bochenka i zwiedzicie Gościniec Wiecha. Wycieczka rowerowa, odbędzie się 3 sierpnia 2008 roku. Gościniec Wiecha w Kawęczynie: www.gosciniec-wiecha.pl

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr

Osoby zainteresowane niedzielną wycieczką rowerową, spotykają się 3 sierpnia 2008 roku, o godzinie 10:00. Miejsce spotkania: przed budynkiem GOSiR, przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie. Informację o niedzielnej wycieczce, można znaleźć również na stronie Klubu Pędziwiatr: piasmkzapowiedzi.blox.pl (współpracują z nami). Zapraszamy na wycieczkę rowerową z członkami Klubu Rowerowego Pędziwiatr.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno