Informacje21 lutego 2012, 00:00,

Turniej Maszyn Wodnych i Wiatrowych Piaseczno

Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna organizuje w 2012 roku TURNIEJ MASZYN WODNYCH I WIATROWYCH. Zapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych, licealnych, techników i zasadniczych szkół zawodowych, ośrodków wychowawczych i domów kultury do zgłaszania drużyn. Planowana data Turnieju Maszyn Wodnych 24 marca 2012 roku w Piasecznie, natomiast Turnieju Maszyn Wiatrowych - czerwiec 2012 r.

TURNIEJ MASZYN WODNYCH I WIATROWYCH PIASECZNO 2012

Turniej polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię potencjalną wody/wiatru na energię mechaniczną. W Turnieju mogą brać udział maszyny zbudowane przez zespoły, składające się z max. 3 (trzech) uczniów plus opiekun zespołu. Zapoznaj się z regulaminem, wybierz konkurencję, wypełnij Kartę Zgłoszenia, zgłoś drużynę. Szczegóły Turnieju, można przeczytać na stronie internetowej: www.turniejmaszyn.pl
autor/źródło: Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna

Informacje21 lutego 2012, 00:00,

Eko Niedziela - warsztaty ekologiczno-sportowe

W niedzielę 26 lutego 2012 roku w godzinach 12.30 - 14.30 na Rynku w Piasecznie przy Przystanku Kultura, rusza druga edycja warsztatów ekologiczno-sportowych pod nazwą EKO NIEDZIELA. Pomysłodawcą i organizatorem warsztatów jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna, przy wsparciu Centrum Kultury w Piasecznie oraz Piotra Kandyba Radnego Powiatowego. Patronat honorowy sprawuje Zdzisław Lis Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno natomiast patronat medialny obieli : Kurier Południowy, Gazeta Piaseczyńska, Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego, Radio Mazowsze oraz ITV Piaseczno.

EKO NIEDZIELA - WARSZTATY EKOLOGICZNO-SPORTOWE W PIASECZNIE

Głównymi założeniami warsztatów są upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży nawyków zdrowego stylu życia , kształtowanie aktywnej postawy wobec niekorzystnych zjawisk środowiskowych oraz formowanie i wzmacnianie pozytywnych postaw wobec przyrody. Warsztaty są bezpłatne. Dla wszystkich uczestników zajęć organizator przewidział pamiątkowe upominki.

EkoNiedziela to impreza cykliczna, odbywająca się raz w miesiącu, w każda ostatnią niedziele danego miesiąca. Stałymi punktami warsztatów są między innymi konkurs dla przedszkoli i nie tylko ZBIÓRKA KARTONÓW PO żYWNOŚCI P£YNNEJ - MLEKO, SOKI, zbiórka surowców wtórnych, konsultacje dotyczące ochrony środowiska i ładu przestrzennego w Gminie Piaseczno, prelekcje na tematy ekologiczne, spotkania z pasjonatami przyrody - leśnicy, pszczelarze, myśliwi, spotkania ze znanymi sportowcami Gminy Piaseczno i nie tylko, wykłady na temat krajobrazów Gminy Piaseczno tj. Górki Szymona, Chojnowski Park Krajobrazowy, rzeka Jeziorka oraz wiele dodatkowych atrakcji. Jedną z atrakcji nadchodzącej EkoNiedzieli, jest pokaz zaprzęgu psów husky.

ZBIÓRKA KARTONÓW PO żYWNOŚCI P£YNNEJ W konkursie zbiórki kartonów po żywności płynnej mogą brać udział rodziny i przedszkola z Gminy Piaseczno. Kartony należy dostarczać w dniu imprezy. Ilość przyniesionych kartonów będzie punktowana 1 karton = 1 pkt. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na czerwcowej EkoNiedzieli, na której prócz ogłoszenie wyników zostaną wręczone nagrody w kategoriach : - najlepsze przedszkole, - najlepszy przedszkolak, - najlepsza rodzina. Info: www.pfe.waw.pl, www.piaseczno.eu, www.powiat-piaseczynski.info

Osoby do kontaktu: Wiesława Bojanowska tel. 600-455-110 (Prezes Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej), oraz Katarzyna Kondraciuk tel. 660-057-999 (Dyrektor ds. Promocji i Marketingu PFE). Serdecznie zapraszamy!
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna