Informacje27 listopada 2013, 00:00,

TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH PIASECZNO

30 listopada 2013 roku (sobota) w piaseczyńskim Gimnazjum Nr 1 przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 20 w godz. 11.00-15.00 odbędzie się II Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych. Pomysłodawcą i organizatorem tej nowatorskiej konkurencji jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Uczestnikami turnieju są uczniowie szkół ponadpodstawowych wraz ze swoimi opiekunami szkolnymi. Turniej polega na zbudowaniu, turbiny wiatrowej startującej w trzech konkurencjach:
- określenie mocy maksymalnej,
- zmierzenie obrotów przy określonym obciążeniu maszyny,
- zmierzenie momentu obrotowego przy zatrzymanym wale.

TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH PIASECZNO

Program Turnieju Maszyn Wiatrowych:

10.00-11.00 rejestracja drużyn, ustawienie i przegląd turbin wiatrowych w parku maszyn
11.00-11.30 rozpoczęcie Turnieju:
- Powitanie Zawodników oraz zaproszonych Gości
- Przedstawienie partnerów organizacyjnych
- Przedstawienie Komisji Nadzorującej przebieg Turnieju
- Oficjalne otwarcie Turnieju przez Burmistrza Piaseczna Pana Zdzisława Lisa.
11.30-12.00 Prelekcja na temat
12.00-12.15 Losowanie kolejności startujących maszyn.
12.15-14.30 Zmagania zbudowanych turbin na stanowisku pomiarowym.
14.30-15.40 Warsztaty sportowe dla uczestników Turnieju, poczęstunek.
15.40 Uroczyste wręczenie nagród zwycięskim Drużynom.
16.00 Zakończenie Turnieju Maszyn Wiatrowych.

Wszystkie zgłoszone turbiny będą testowane na stanowisku pomiarowym .Na wiatrak skierowany będzie strumień powietrza wytwarzany przez wentylator o wydajności 3500 m3/h. Wyniki wyświetlą się na ekranie. Najlepszą maszyną będzie ta, która uzyska łącznie najlepsze wyniki pomiarowe. Regulamin Turnieju i wszelkie informacje zawarte są na stronie www.turniejmaszyn.pl Podczas Turnieju przeprowadzone zostaną warsztaty sportowe z kickboxingu. Głównymi założeniami warsztatów jest uświadomienie młodym ludziom korzyści płynących ze zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu oraz wskazanie jak łączyć wysiłek fizyczny z nauką. Ponadto warsztaty sportowe są znakomitą formą edukowania młodzieży w zakresie zdrowego odżywiania i higienicznego trybu życia.
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk

Informacje28 listopada 2013, 00:00,

Nie ułatwiajmy życia złodziejom - KPP Piaseczno

Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu piaseczyńskiego prowadzone są specjalne działania, w których uczestniczą zarówno patrole umundurowane, jak i policyjni wywiadowcy. Policjanci są wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do przestępstw i wykroczeń. Patrolujemy osiedla, skwery, klatki schodowe, obiekty handlowe. Apelujemy o zgłaszanie nam wszelkich uwag i informacji, które pozwolą na jeszcze bardziej skuteczne eliminowanie przestępczości i szybką reakcję z naszej strony.

Nie ułatwiajmy życia złodziejom - KPP Piaseczno

Pamiętajmy zakupy w sklepach i dużych centrach handlowych to „raj” dla kieszonkowców. Zaabsorbowani zakupami, zapominamy o zachowaniu ostrożności. Złodzieje wykorzystują nasz pośpiech i rozkojarzenie szczególnie w miejscach gdzie jest duże natężenie ruchu, w sklepach, na dworcach.

Pamiętajmy aby dobrze zabezpieczyć noszone przy sobie pieniądze i dokumenty. Starajmy się zwracać baczniejszą uwagę na nasze otoczenie, czy osoby znajdujące się obok nas nie robią tzw. sztucznego tłoku. Jeżeli my ich będziemy obserwować, to nie dokonają kradzieży.

Szczególna uwaga dotyczy kobiet, nie należy nosić torebki na pasku z tyłu, wtedy wręcz kusimy złodzieja. Starajmy się nie demonstrować zawartości portfela, gdy widzą to przypadkowe osoby.

Klucze do mieszkania, kluczyki do samochodu też mogą stać się łupem złodziei, chowajmy je do wewnętrznych kieszeni, a nie zewnętrznych.

Jeżeli wyjeżdżamy, pamiętajmy też o zabezpieczeniu naszych mieszkań. Nie zostawiajmy uchylonych okien, dobrze wszystko pozamykajmy. Poprośmy sąsiadów, którzy zostają na miejscu, aby zwrócili uwagę na nasze mieszkanie, czy dom.

W podróży również nie zapominajmy o zachowaniu bezpieczeństwa, a szczególnie o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja, dlatego też nie dajmy szans złodziejowi. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia powiadom oficera dyżurnego KPP w Piasecznie, tel. ( 22) 60-45-900, (22) 60-45-213, telefony alarmowe 997, 112 lub najbliższą jednostkę Policji. Każdy otrzymany sygnał o zagrożeniu zostanie niezwłocznie przekazany załogom patrolowym.
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie
Tematy: